Міськрайонна газета

ПРО ПРИЗОВ ДО АРМІЇ

 

Голова райдержадміністрації Сергій Лук'яненко провів робочу нараду з керівниками силових структур стосовно питання ухилення військвозобов’язаних від призову під час оголошеної в країні часткової мобілізації.

 

Сьогоднішня часткова мобілізація проводиться згідно з існуючим законодавством, в тому числі Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". У нараді взяли участь: голова районної ради Василь Калита, Лебединсько – Липоводолинський об’єднаний військовий комісар підполковник Юрій Онопко, голова Лебединського районного суду Олександр Чхайло, начальник Лебединського МВ УМВС України в Сумській області Володимир Харченко, заступник районного прокурора Олександр Гуменний.

Згідно чинного законодавства військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначений в повістці. За неявку у військкомат за повісткою ухильників загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, а ухилення від призову за мобілізацією відповідно ст. 336 Кримінального кодексу України карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Був намічений певний план дій щодо покращення ситуації проведення заходів мобілізації.