Міськрайонна газета

З НАГОДИ 153-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕПОХОВАННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

22 травня біля пам’ятника Т.Г.Шевченку в м. Лебедин з нагоди 153-Ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, українського Кобзаря відбувся урочистий мітинг.

До присутніх звернулась заступник голови районної ради С. Горошко, яка в своєму виступі наголосила на тому, що Т. Г. Шевченко ніколи не ділив Україну на якісь частини: на Східну чи Західну, на Південну чи Північну, не роздрібнював українську націю. В усіх його віршах Україна є єдиним організмом, єдиним святим образом, і висловила впевненість, що саме такої єдності він бажав найбільше! Тож сьогодні, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, ми вчимося в нього любити свою рідну землю, свій народ і себе в Україні» - завершила свій виступ Світлана Олександрівна.
          У святковому заході також взяв участь Борис Ткаченко, письменник, краєзнавець,  етнограф, почесний громадянин м. Лебедин.  

Більш ніж півтора століття минуло з того моменту, як перестало битись благородне серце геніального поета-пророка. Але світлий образ його безсмертний, як і сам народ, що його породив. Золотими променями сонця засяє свобода над Вкраїною, майорить над нею синьо-жовтий прапор, що засвідчує волю і самостійність. Поет знав, що буде так……..
           На завершення дійства до підніжжя пам’ятника поклали квіти від вдячних нащадків, які пам’ятають і будуть передавати прийдешнім поколінням заповіти Кобзаря.