Міськрайонна газета

ЗАВДАННЯ: МАКСИМАЛЬНО МІНІМІЗУВАТИ ЗРОСТАННЯ ЦІН НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ

У відділі економічного розвитку та торгівлі на  чолі з головою Лебединської районної державної адміністрації С. Лук’яненком відбулась нарада з питання стану цінової ситуації на споживчому ринку району. 

За інформацією начальника відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації О. Лихини  з метою  стабілізації цінової ситуації та ресурсного наповнення району продовольчими товарами здійснюються наступні заходи:   проводяться  щомісячні моніторинги  цін на основні продукти харчування;   проводиться робота  з приватними підприємцями щодо вжиття заходів для забезпечення у продажу  соціально значущих продуктів харчування за доступними цінами;  здійснюються перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання торгівельних надбавок на товари повсякденного попиту; надається  консультативно-методична допомога суб’єктам підприємницької діяльності з питань дотримання вимог нормативних актів, які діють у сфері торгівлі. Цими днями фахівцями відділу проведено моніторинг ціни на медичні препарати в аптеках та аптечних пунктах району. На цінову ситуацію на фармацевтичному ринку вплинуло коливання курсу долара.

 В ході обговорення були намічені завдання на найближчу перспективу. Сьогодні ми мусимо вживати відповідні заходи для забезпечення цінової стабільності та недопущення необґрунтованого зростання цін на споживчому ринку. Ціни у сільських населених пунктах на продовольчу продукцію нерідко значно перевищують ціни в місті. Тому варто відновити та застосувати досвід роботи споживчої кооперації, яка була поширена у минулі часи та відігравала важливу роль у наповненні місцевого ринку продукцією. Саме вона змогла б наповнити ринок продукції в селах і, в першу чергу, нефасованими товарами – олією, крупами, борошном, що дало б можливість населенню право вибору придбання. А також необхідно запропонувати сільгоспвиробникам здійснювати торгівлю продуктами харчування на місцевому ринку (крупами, цукром, олією, борошном та іншим), розглянути можливість укладання прямих договорів між ними та суб’єктами мережевої роздрібної торгівлі щодо поставки соціально значущих продовольчих товарів. Тому наше завдання максимально мінімізувати наслідки таких зростань ціни на місцевому рівні і використати як перевагу те,  що район сільськогосподарський.

Беручи до уваги важливість питання недопущення надмірного зростання цін на основні продукти харчування, питання щодо стану цінової ситуації на споживчому ринку буде і в подальшому знаходитися на контролі в райдержадміністрації. Відділом економічного розвитку та торгівлі буде продовжено проведення моніторингу цін, який проводиться не лише для відстеження загальної тенденції зміни цін в районі, але й для виявлення фактів необґрунтованого завищення роздрібних цін, в т.ч. за рахунок перевищення граничного рівня торгівельних надбавок.