Міськрайонна газета

З МЕТОЮ ВІДЗНАЧЕННЯ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ

 

С. Лук’яненко: «Ветерани - категорія осіб, за яких всі ми, зокрема напередодні пам’ятної дати, несемо персональну відповідальність. Тому питання, що стосуються соціально-побутового життя ветеранів, їх соціального та медичного забезпечення повинні бути на постійному контролі, для подальшого вирішення».

Про це наголосив голова райдержадміністрації під час апаратної наради.

З метою належної підготовки до відзначення 69-ої річниці Перемоги, з метою увічнення подвигу народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, вшанування пам’яті полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини, посилення соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, продовження традиції шанобливого ставлення до них в Лебединському районі сплановано відповідну роботу, розроблено та затверджено план заходів.

Сьогодні в районі проживає 1155 ветеранів війни, серед яких 268 знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі. 36 інвалідів війни, 5 з яких обслуговуються соціальними робітниками відділенням соціальної допомоги вдома. 18 учасників бойових дій, 172 солдатських вдов та членів сімей загиблих. Керуючись Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» забезпечується соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни. Ветеранів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у лікарні, відвідують працівники Лебединського районного територіального центру соціального обслуговування, представники сільських рад. Упродовж 2014 року працівники управління соціального захисту, соціальні фахівці відвідували  ветеранів війни за місцем їх проживання з метою визначення та задоволення соціально-побутових потреб, потреб у медичній допомозі, привітання з ювілейними датами. З ювілейними датами за місцем проживання вітали їх керівники району.

Учасники бойових дій, інваліди війни II та  III груп, яким виповнилося 85 та більше років та які брали безпосередню участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., користуються пільгами на житлово-комунальні послуги. Проводиться виплата одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 9 травня згідно розмірів, визначених Постановою Кабінету Міністрів України.

До 01.05.2014 р. проведені медичні огляди ветеранів Великої Вітчизняної війни. Вони також користуються пільгами на медичне обслуговування. Це - зубне протезування, слухове протезування,  безкоштовні рецепти.

За рахунок районного бюджету підтримується статутна діяльність Лебединської районної ради ветеранів.

З метою виховання у молоді шанобливого ставлення до історії Батьківщини, до її героїчного минулого у навчальних закладах району проводяться тематичні уроки, лекції, бесіди, виховні години, години спілкування, вікторини, “круглі столи”, урочисті лінійки за участю ветеранів війни, здійснюються екскурсії до музеїв, походи місцями бойової слави. Навчально – виховними закладами району спільно з виконавчими комітетами сільських рад надається волонтерська допомога учасникам Великої Вітчизняної війни і солдатським вдовам. 9 травня учнями буде проведена благодійна акція «Доброго ранку, ветеране!», коли ветеранів поздоровлять вітальними листівками і квітами за місцем проживання. Налагоджена пошукова і краєзнавча робота, пов’язана із виявленням нових, не облікованих місць поховань, встановленням імен загиблих воїнів, зниклих безвісти в період Великої Вітчизняної війни. При кожному навчально – виховному закладі району існують дитячі пошукові загони, при районному краєзнавчому музеї – краєзнавчий гурток «Юний краєзнавець».

Районна державна адміністрація тісно і постійно співпрацює з громадськими організаціями щодо проведення заходів по увічненню пам’яті про події Великої вітчизняної війни 1941 – 1945 років та її учасників. За ініціативи Сумської обласної організації ветеранів протягом серпня – вересня 2013 року в області проводились заходи у рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України».

На постійному контролі у Лебединському МВ УМВС України в Сумській області і виконавчих комітетів сільських рад знаходиться питання щодо запобігання актам вандалізму та руйнуванню місць поховань, торгівлі бойовими нагородами та іншими відзнаками часів Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років, пропаганди фашизму.

З метою святкового відзначення Дня Перемоги над фашизмом у поточному році заплановані такі заходи:

06.05.2014 р. – Виховний захід  у районному краєзнавчому музеї «Не забути нам  ніколи Перемогу ту святу»;

07.05.2014 р.  - Урочистості та святковий концерт до Дня Перемоги у районному будинку культури;

08.05.2014 р. – Автопробіг  за маршрутом с. Михайлівка – с. Підопригори – с. Павленкове – с. Штепівка.

                        – День відкритих дверей до Дня Перемоги у районному краєзнавчому музеї;

09.05.2014 р – святковий урочистий мітинг біля Меморіалу Слави, урочисті збори і мітинги біля пам’ятних знаків по сільським радам;

                       - Акція школярів Лебединського району  «Доброго ранку, ветеране!».