Міськрайонна газета

Є МЕЖА У ПЕЧАЛІ, НЕМАЄ ЇЇ У ТРИВОГИ

 Двадцять вісім років минуло від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія, спричинена вибухом на Чорнобильській АЕС. Джерело атомної енергії, що вважалося цілком безпечним, заподіяло шкоду, реальний обсяг якої і досі не визначений.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.

Напередодні 28 річниці Чорнобильської катастрофи в Лебединському районному краєзнавчому музеї відбулася хвилююча зустріч з 26-м квітня, хронологічно відтворена у численних макетах, експонатах, документах, спогадах, фільмах та художніх творах... На запрошення колективу Лебединського районного краєзнавчого музею на захід прибув наш земляк, уродженець Лебединщини, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Анатолій Іванович Зуй.

Присутні учні школи №7 мали змогу дізнатись про те, як саме і чому сталася ця трагедія. Чорнобиль — це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.

Майже в усіх слово "Чорнобиль" пов'язане з тяжкими спогадами, асоціаціями, переживаннями, картинами жахіть. Саме з почуттям болю і тривоги, зі сльозами на очах про події тих часів розповідав Анатолій Іванович.

Науковий співробітник районного краєзнавчого музею Світлана Бражніченко розповіла дітям про те, що ядерне полум’я Чорнобиля - це не звичайна катастрофа, коли можна прибрати уламки, відшкодувати збитки й надолужити тяжкі нематеріальні наслідки. Навіть по тому, як розжеврені, радіоактивні рештки зруйнованого реактора сяк-так поховано під бетонованим накриттям і запізно проведено евакуацію, десяткам тисячам люду, ще загрожує смерть, сотні тисяч утратили здоров’я чималі частини українських та білоруських земель майже навіки зосталися непридатні для життя. Тож чорнобильський атомний реактор – це вогонь, що обпалює душу всім ураженим.

В заході також взяли участь начальник відділу культури і туризму Г. Богомаз та директор районного краєзнавчого музею О. Чхайло.