Міськрайонна газета

РОБОТА ПОВИННА ПОЧИНАТИСЯ З СЕБЕ

 

«Робота повинна починатися з себе» - наголошував голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко у розмові з представниками територіальних громад під час робочого візиту у Михайлівську, Гринцівську, Катеринівську та Василівську сільські ради.

Другий тиждень тривають поїздки голови райдержадміністрації Сергія Лук’яненка і голови районної ради Василя Калити сільськими територіями. За вже сформованим організаційним планом візит розпочинався відвідуванням бюджетних закладів, пам'ятних знаків, потім – зустріч із активом сільської ради із числа депутатів, керівників соціальної та культурної сфер, суб’єктів господарювання.

Михайлівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує жителів Михайлівської, Червленівської та Курганської сільських рад. Забезпечена усіма необхідними препаратами для надання невідкладної медичної допомоги. Для забезпечення виховання малечі у комфортних умовах в 2013 році у дитячому садку проведена заміна вікон на енергозберігаючі, косметичний ремонт, облаштована кімната відпочинку. Найбільш наболілим  для місцевих жителів є те, що вже кілька років поспіль питання вивезення сміття із села не може вирішитись, досі місце під сміттєзвалище не визначено, стан доріг. Досвідом громадської активності й ініціативи щодо організації вивезення сміття у с. Курган поділився з сусідами – михайлівчанами керівник ТОВ «Михайлівка – АФК», депутат районної ради Іван Коваленко та наголосив, що сама громада повинна проявляти активність у вирішенні проблемних питань села, залучати до заходів благоустрою територій безробітних при проходженні громадських робіт.

Приємно задоволені були керівники району впорядкуванням прилеглої території Гринцівського НВК, у якому навчається 48 учнів та виховується 10 дошкільнят. Тут же добре впорядковані пам’ятники, пам’ятні знаки, кладовища. За словами сільського голови Віктора Дикого, у поточному році з метою належного відзначення 200-річного ювілею Т. Г. Шевченка запланували реставрацію пам’ятника Кобзарю. Минулого року за рахунок програми ЄС/ПРООН встановили у селі мережу зовнішнього освітлення на сонячних батареях. Делегація районної влади відвідала також сільський будинок культури, фельдшерський пункт, церкву. Значну допомогу у розвитку сільської ради надає базове господарство ТОВ «Ворожбалатінвест». Відремонтували сільський будинок культури, побудували церкву, спільно проводять різноманітні культурно – масові заходи тощо. У розмові з громадою голови зазначили, що в селі останнім часом багато чого зроблено на користь громади, та ще є над чим працювати.

С. Катеринівка також зустріла керівників органів влади чистотою, охайністю, порядком. У центрі села встановлений новенький дитячий майданчик. «У планах ще придбання спортивного майданчику, щоб дітям було де реалізувати себе у вільний від навчання час,» - говорить сільський голова Тетяна Кириченко. Сільська рада постійно опікується соціальним і культурним розвитком підпорядкованої території. Сільський будинок культури забезпечений необхідною музичною, звукопідсилюючою апаратурою. Вокальний колектив «Рувалет» є постійним учасником районних заходів, нагороджений численними дипломами, грамотами, а сільські депутати, члени сільського виконкому на чолі з сільським головою входять до його складу. Зустріч за підсумками інспектування об’єктів проходила у школі. Вдячність за зразкове виховання сина, прищеплення йому почуття патріотизму, допомогу і підтримку у захисті незалежності і цілісності нашої держави висловив голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко батькам мобілізованого військовослужбовця Фесенка Сергія Андрійовича та вручив їм Подяку. Голова районної ради Василь Калита подякував депутатам сільської ради за роботу та розуміння проблем району й держави. «Першочергове наше завдання – забезпечення стабільної роботи суспільно важливих об’єктів, а порядок залежить від нас самих», - зазначив він при цьому.

Василівська сільська рада – одна із найбільших у Лебединському районі, налічує близько 1300 жителів, жива, активна, перспективна. За допомогою сільської ради у Василівській загальноосвітній школі майже у всіх аудиторіях новий лінолеум, на першому і другому поверхах облаштовані для дітей санвузли. Учні школи вже 5 років тримають першість з волейболу серед навчальних закладів району. У ДНЗ «Дзвіночок» на даний час функціонує 2 групи, 1 з яких додатково відкрили для 15 малюків у 2013 році. Всього у сільській раді наразі від 0 до 6 років нараховується 92 дитини. Тому у 2014 році планують відкрити ще одну додаткову групу, замінити вікна та вхідні двері на сучасні енергозберігаючі, встановити на подвір’ї садочка дитячий ігровий майданчик. З метою впровадження енергозберігаючих заходів провели заміну опалювального котла. До меж обслуговування Василівської лікарської амбулаторії відносяться населені пункти Василівської, Катеринівської сільських рад і с. Олександрівка Курганської сільської ради. Територія чимала, тому є необхідність у автомобілі. Той, що є вже старенький, потребує коштовного обслуговування та ще може відмовити у самий непідходящий момент. Проблемними питаннями села є стан доріг, недіюче приміщення колишньої пекарні на балансі сільської ради. Ще скаржаться місцеві жителі на Лебединський агролісгосп, який у місцях вирубки дерев залишає їх неприбраними. На всі поставлені питання очільники району дали роз’яснення, окремі взяли на контроль.

Під час зустрічей з сільськими активами голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко звертався до сільських громад із проханням допомоги українській армії та сім’ями односельців, призваних на період часткової мобілізації до лав Збройних Сил України, у вирішенні їхніх повсякденних проблем. Згідно розпорядження голови райдержадміністрації, з метою підтримання миру і злагоди серед громади, недопущення проявів сепаратизму сільським радам необхідно організувати і забезпечити роботу громадських формувань на підпорядкованих територіях. Також наголошував на  проведенні заходів благоустрою прилеглих територій напередодні державних свят. Голова районної ради Василь Калита зауважував на економії бюджетних коштів та раціональному їх використанні в умовах складної для нашої держави ситуації. Вони дали деякі настанови активу територіальних громад стосовно підтримання партнерських відносин «влада – бізнес» на підпорядкованих територіях, адже лише спільно можна вирішити суспільно важливі питання.