Міськрайонна газета

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ВІДКРИВАЄ СВІЙ РИНОК ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ТОВАРІВ

 

Відповідно до ухваленої Радою ЄС норми надано односторонні торговельні преференції для України, які передбачають тимчасове зменшення або скасування митних зборів на українські товари

21 березня 2014 року під час саміту Україна – ЄС було підписано політичні положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З української сторони підписантом виступив Прем’єр-міністр Арсеній ЯЦЕНЮК. Зі сторони Європейського Союзу – керівництво інституцій ЄС та глави держав або урядів 28 держав-членів ЄС.

За словами директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександра СІТАКА, ЄС та його країни-члени налаштовані на підписання решти частин Угоди, що разом із політичними положеннями становлять єдиний документ. Очікується, що норма, яка надасть односторонні торговельні преференції Україні, набуде чинності 23 квітня, на наступний день після очікуваної публікації рішення в Офіційному журналі ЄС. Норма діятиме до набуття чинності заголовку IV Угоди про асоціацію або, в разі необхідності, до його часткового застосування, що має відбутися не пізніше 1 листопада 2014 року.

До того часу сторони планують підписати решту положень Угоди, здійснити всі необхідні внутрішні процедури, що дозволить застосувати торговельні положення Угоди. Згідно з даними Європейської Комісії, очікується, що українські експортери на митних зборах у рамках зони вільної торгівлі, передбаченої Угодою про асоціацію, зможуть заощаджувати майже 500 мільйонів євро щороку.

«На країни ЄС припадає близько третини зовнішньої торгівлі України. У 2013 році імпорт Сумщини з державам ЄС склав понад 295 тисяч доларів США, експорт – понад 126 тисяч доларів США», – зазначив Олександр Сітак.