Міськрайонна газета

РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ - У ЦЕНТРІ ПОСТІЙНОЇ УВАГИ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

 

З питань соціально-економічного та культурного розвитку сільських територій головою райдержадміністрації Сергієм Лук’яненком і головою районної ради Василем Калитою здійснені робочі поїздки у Бишкінську, Гарбузівську, Маловисторопську і Великовисторопську сільські ради.

 

За планом організації поїздки керівники відвідали об’єкти соціальної і культурної сфер, оглянули стан пам'ятників і пам'ятних знаків, цвинтарів та провели зустрічі із депутатами, членами виконавчих комітетів сільських рад, керівниками бюджетних закладів, суб’єктами господарювання. При інспектуванні намічених об’єктів вони відмічають позитиви та занотовують проблемні моменти, які потрібно вирішувати.

Школа у с. Бишкінь невеличка, в ній навчається всього 33 учні, але активна у різноманітних конкурсах, змаганнях та в деяких з них вже кілька років поспіль тримають першість. Є деякі недоліки у впорядкуванні прилеглої території села, та сільський голова пообіцяв головам їх ліквідувати найближчим часом. У розвитку Гарбузівської сільської ради активну участь приймає СФГ «Перлина» (Ю. Максичка). Маловисторопська амбулаторія загальної практики сімейної медицини обслуговує жителів Маловисторопської, Гарбузівської та Великовисторопської сільських рад. Територія значна, тому найголовнішою проблемою сільських медиків є відсутність автомобіля швидкої допомоги, відсутність автосполучення між населеними пунктами цих сільських рад. У зв’язку з цим сельчанам швидше і простіше дістатись районної лікарні, ніж дільничної, хоча в ній є нове обладнання для фізіопроцедур і стоматологічне обладнання. А ще потрібна реконструкція системи опалення амбулаторії. На цьому наголошував головний лікар АЗПСМ перед очільниками району. Одним із кращих вищих навчальних закладів І ст.. в області є Маловисторопський національний аграрний коледж ім.. П. С. Рибалка, бо вже більше 30 років очолює його професіонал своєї справи, Відмінник освіти України, Заслужений працівник сільського господарства України Володимир Ткаченко. Він повідомив про те, що між навчальним закладом і компанією «Кернер» цього року підписана угода про співпрацю у підготовці фахівців аграрної галузі на 5 років. Голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко, голова районної ради Василь Калита та сільський голова Микола Ромасенко оглянули також музей П. С. Рибалка, адже у 2014 році виповнюється 120 років з дня народження маршала бронетанкових військ двічі Героя Радянського Союзу. Вони намітили план заходів по підготовці до відзначення цієї знаменної дати. Громадськість Великого Висторопа скаржилась  районному керівництву про порушення перевізником графіка автосполучення з районним центром, у чому ті пообіцяли розібратись і виправити ситуацію. А взагалі громада на чолі з сільським головою Оленою Коваленко активно готується до відзначення наступаючих релігійних і державних свят, впорядковують прилеглу територію, будівлі.

Сергій Миколайович і Василь Григорович запевнили активи територіальних громад, що налаштовані на співпрацю, порозуміння і допомогу в межах компетенції і можливостей зі свого боку під час вирішення проблемних питань.