Міськрайонна газета

ОЧІЛЬНИК РАЙОНУ ВІДВІДАВ ВОРОЖБЯНСЬКУ І МЕЖИРІЦЬКУ СІЛЬСЬКІ РАДИ

З метою ознайомлення з життям громади Лебединщини, здобутками та проблемами  соціально-економічного та культурного розвитку сільських територій очільник району Сергій Лук'яненко відвідав Ворожбянську і Межиріцьку сільські ради. 

В ході поїздки Сергій Миколайович відвідав об’єкти соціальної сфери, поштові відділення, зустрівся з активом сільських громад, керівниками базових сільськогосподарських підприємств, підприємцями,  депутатами та громадськістю.

З основними напрямками соціально-економічного розвитку Ворожбянської громади голову райдержадміністрації ознайомив сільський голова Юрій Кантор.

Це одна з найбільших сільських рад району, до складу якої входить 13 населених пунктів. На території сільської ради працюють: ТОВ «Ворожбалатінвест», ПрАТ «Перший Сумський племінний кінний завод»,  ТОВ «Квант», 5 фермерських господарств та 14 фізичних – осіб підприємців. Укладено 10 соціальних угод на загальну суму  - 240,900  тис. грн.,  з них 163, 5 тис. грн. з ТОВ «ВорожбаЛатІнвест». Сьогодні господарство орендує ріллю на території Ворожбянської, Бишкінської, Гарбузівської, Гринцівської,  Калюжненської, Великовисторопської  сільських рад  та  Лебединської міської ради. Підприємство  працює на перспективу, забезпечує людей роботою, наповнює бюджет, разом з владою дбає про розвиток територій. Тож Ворожбянська  сільська рада є досить самодостатньою, бо між сільською радою і базовим сільськогосподарським підприємством налагоджена тісна співпраця і всі проблемні питання вирішуються спільно.

Очільник району відвідав сільське поштове відділення, амбулаторію загальної практики сімейної медицини, школу та  дитячий садочок. Що стосується соціальної сфери однією з найбільших проблем села є відсутність будинку культури. Приміщення  сільського будинку  культури має статус аварійного та не експлуатується. За словами Юрія Леонідовича, робота культосвітніх установ переведена до приміщення сільської ради, а для проведення заходів використовується актова зала Ворожбянського НВК і майдан села.

Питання благоустрою, як ніколи актуальне. Сільською громадою чимало зроблено задля наведення порядку та приведення території села в належний санітарний стан. Та все ж таки залишається ще досить багато роботи, яку необхідно організувати в найкоротші терміни.

Зустріч з сільською громадою, що відбулась в актовій залі Ворожбянської школи, голова райдержадміністрації С. Лук’яненко розпочав зі слів подяки на адресу батьків нашого земляка Костюченка Ігоря, який в рамках часткової мобілізації, об’явленої керівництвом країни, отримав повістку з військкомату, і зараз у складі Збройних сил України захищає суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Сергій Миколайович наголосив на тому, що сьогодні турбуватися необхідно не тільки про військових Збройних  сил України, а й про сім'ї, чоловіки яких зараз призвані на захист наших кордонів. Також голова райдержадміністрації пояснив присутнім, що на час виконання обов’язків щодо мобілізації, призову та проходження працівниками військової служби під час мобілізації за працівниками має зберігатися місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

В ході спілкування жителями піднімались питання щодо ремонту дороги і греблі в с. Доценківка, підвозу дітей  до навчально-виховних закладів, забезпечення паливом автомобіля швидкої допомоги, можливості перегляду розміру виплати орендної плати за паї, гострою залишається проблема забезпечення місцевої СЛА молодими і професійними кадрами.

Сергій Миколайович запевнив присутніх, що налаштований тільки на співпрацю і порозуміння,  і  зі свого боку прикладе максимум зусиль задля вирішення проблемних питань.

Наступним етапом робочої поїздки голови райдержадміністрації став візит до Межиріцької сільської ради. За словами сільського голови Віктора Литвиненка С. Межиріч славиться своїм історичним минулим – це земля козацької слави Лебединщини. Шануючи наші українські традиції  з великою самовіддачею, розумінням і великою любов’ю до землі та людей працює тут керівник СТОВ «Промінь» Євген Коваленко. В тісній співпраці з місцевою владою протягом декількох останніх років  підтримується і розвивається соціальна сфера сільської ради. Соціальних угод укладено на загальну суму  236588  грн., у тому числі: 170100 грн. з  ПрАТ "Райз-Максимко" та 47100 грн. - СТОВ «Промінь».

Також економічну діяльність на території сільської  ради здійснюють: Межиріцьке лісництво, цех цегельного заводу «Авеста-В»,  відділення Лебединського «Агролісу», 6 фермерських господарств та 19 суб’єктів підприємницької діяльності.

В ході свого візиту районний керманич відвідав заклади соціальної сфери, поспілкувався з педагогічним колективом Межиріцької ЗОШ. В приміщенні сільської ради також відбулась зустріч з активом сільської громади.

Найбільше у розмові з очільником району місцеві жителі висловлювали стурбованість щодо роботи місцевих перевізників. Проблемним є питання облаштування внутрішнього санвузла в школі. Голова райдержадміністрації Сергій Лук'яненко наголосив на необхідності діяти в співпраці,  налагоджувати партнерські відносини з усіма діючими суб’єктами господарювання на підпорядкованих територіях. Також Сергій Миколайович в ході зустрічі вручив Подяку Сєробабенко Оксані Анатоліївні, жительці с. Межиріч, за глибоке розуміння громадянського обов’язку, вагомий внесок у виховання сина, який служить справі зміцнення обороноздатності та забезпечує безпеку нашої держави. В розмові з очільником, дружина Юрія Сіробабенка, Альона Володимирівна подякувала районне керівництво за підтримку наших Лебединських хлопців, які зараз охороняють кордони України, та зауважила те, що жоден з районів так не піклується про військових, як Лебединський. Так говорив сам Юрій в телефонній розмові з дружиною.

І на завершення робочої поїздки відбулась найприємніша зустріч. Голова райдержадміністрації  відвідав дитячий садочок «Берізка», в якому виховується більше 30 дітей дошкільного віку. Як справжня господиня  зустрічала гостей завідуюча  Литвиненко Інна Миколаївна, весело та гамірно лунали голоси дітей, які з задоволенням бавились на сонячному подвір’ї. «Заради таких буденних, але на стільки теплих моментів, заради цих малесеньких і щасливих очей наші хлопці в ці дні стоять на захисті нашої держави, а ми, як влада, зі свого боку повинні прикласти максимум зусиль для збереження миру, злагоди і добробуту в кожній родині Лебединщини», - сказав Сергій Миколайович на завершення зустрічі.