Міськрайонна газета

ЗНАЙОМСТВО РАЙОННОГО ОЧІЛЬНИКА З ЖИТТЯМ, ПРОБЛЕМАМИ, НАПРАЦЮВАННЯМИ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОНУ ТРИВАЄ

  З робочим візитом голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко і голова районної ради Василь Калита побували у Будильській, Боровеньківській, Московськобобрицькій та Калюжненській сільських радах.

Під час відвідування обговорювались питання соціально – економічного і культурного розвитку сільських територій.

Будильська – одна з найбільших і самодостатніх сільських рад району. На її території працює ТОВ «Компанія «Еко – енергія», що виготовляє оксигенат моторного палива альтернативний ОМП-А, і є основним платником податків у сільський бюджет. На початку 2014 року за допомогою ПАТ «Лебідь» (О. Колодяжний), яке орендує землі Кам’янської, Червленівської, Будильської, Боровеньківської, Калюжненської сільських рад, у рахунок соціально – економічної угоди, укладеної із Будильською сільською радою, було придбано машину швидкої допомоги для центральної районної лікарні. Керівники побували в установах соціальної і культурної сфери: амбулаторії загальної практики сімейної медицини, школі, дитячому садку, сільському будинку культури. Як результат маємо: основними проблемами амбулаторії є переоблаштування системи водопостачання та ремонт приміщення; у школі навчається 161 учень, працює секція боксу, футбольна, волейбольна, для школярів молодшого віку працює фітобар, де за допомогою цілющих трав вони мають можливість зміцнювати імунітет. Потребує ремонту шкільний дах. Наймолодшим малятам тепер комфортно, тепло і затишно у дитячому садку, бо за рахунок програми ЄС/ПРООН у 2013 році переобладнали систему опалення та замінили вікна на сучасні енергозберігаючі. Новий піролізний котел встановлений у сільському будинку культури, що дозволяє значно економити енергоресурси, але саме приміщення, як і більшість закладів культури району, потребує капітального ремонту. Прикро, що за останні роки ТОВ «Будильське» майже повністю ліквідувало тваринництво. Керівники району запевнили громадський актив, що робитимуть все можливе для стабільної роботи об’єктів соціальної сфери та виразили вдячність сільським депутатам і керівникам базових підприємств, які не стоять осторонь проблем села. Громадськість Боровеньки нарікає на незадовільний стан доріг. Планують за допомогою районної влади відновити зовнішнє освітлення у селі. Зустріч із громадським активом у с. Московський Бобрик проходила у сільській бібліотеці. У сільській школі навчається 54 учні, працюють легкоатлетична, футбольна, баскетбольна секції. Голова райдержадміністрації і голова районної ради поінспектували як тривають ремонтні роботи у спортивному залі. У планах – облаштування у школі внутрішнього санвузла. На черзі робочого візиту була Калюжненська сільська рада. ЇЇ відвідування розпочалось із Гудимівської загальноосвітньої школи. Це затишне, чисте, тепле приміщення, яке дружнім колективом доглядають учні й вчителі. Керівники побували в калюжненському будинку культури, дали деякі настанови сільському голові щодо встановлення тут системи опалення. Під час зустрічі із представниками громадськості і місцевими суб’єктами господарювання сільський голова Павло Глудик розповів про соціально – економічний розвиток підпорядкованої території. На цій території налаштована тісна співпраця між сільською радою і  суб’єктами господарювання, спільно вирішуються проблемні питання, надається необхідна допомога.

        Під час зустрічей з сільськими активами голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко звертався до сільських громад із проханням допомоги українській армії та сім’ями односельців, призваних на період часткової мобілізації до лав Збройних Сил України, у вирішенні їхніх повсякденних проблем. Також наголошував на  проведенні заходів благоустрою прилеглих територій і цвинтарів напередодні релігійних і державних свят. Голова районної ради Василь Калита зауважував на економії бюджетних коштів та раціональному їх використанні в умовах складної для нашої держави ситуації. Вони дали деякі настанови активу територіальних громад стосовно підтримання партнерських відносин «влада – бізнес» на підпорядкованих територіях, адже лише спільно можна вирішити суспільно важливі питання.