Міськрайонна газета

С. ЛУК’ЯНЕНКО : «МИ ПОВИННІ ПОКАЗАТИ ПРИКЛАД ВИСОКОЇ СВІДОМОСТІ І ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СВІЙ РІДНИЙ КРАЙ. МОЖЕТЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА ПІДТРИМКУ І ДОПОМОГУ РАЙОННОЇ ВЛАДИ»

 На армійських полігонах продовжуються навчання та збори військовозобов'язаних громадян нашої держави, що призвані відповідно до Указу Президента України "Про часткову мобілізацію" у Збройних Силах України.

Голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко і голова районної ради Василь Калита відвідали лебединців, які проходять військову підготовку у смт. Гончарівське Чернігівської області та у Конотопському районі Сумської області.

Наразі активно проходять навчання та тренування для підготовки військових на випадок критичної ситуації. В полі усіх без виключення вчать воювати та виживати в бойових умовах. З ранку до вечора вони наполегливо пригадують як керувати бойовими машинами, облаштовують мобільні пункти зв'язку, виконують вправи навчальних стрільб із стрілецької зброї та виконують подальші завдання за призначенням. Все це проходить комплексно, в умовах наближених до бойових.

Сучасним військовим зараз особливо потрібна підтримка. Суттєву допомогу для них надають пересічні люди та благодійники, щоб забезпечити військових усім необхідним. Так, сільськими радами Лебединського району було зібрано близько 21 тис. грн.. На ці кошти були придбані речі для земляків: білизна, спальні мішки, набори для гоління та особистої гігієни, медикаменти. Ці набори керівники привезли хлопцям з Лебединщини. За патріотизм, мужність, вірність конституційному обов’язку, зміцнення обороноздатності та підвищення безпеки нашої держави голова райдержадміністрації вручив їм Подяки. Поцікавились умовами проживання, харчування, медичного обслуговування військових, розповідали про свою службу у колишній Радянській Армії, привітали призваних чоловіків з наступаючими Великодніми святами і вручили кожному по пасочці, які випекли майстрині ПП «Контакт». Під час спілкування з керівництвом військовозобов’язані зверталися з проханням сприяти у вирішенні багатьох соціальних питань. Більшість мобілізованих хвилюються через суспільно – політичну ситуацію в країні, через те, що можуть втратити роботу, не мають змоги виплачувати кредити, сім’ї залишились без основних годувальників і робітників, а на часі – весняно – польові роботи. Сергій Миколайович і Василь Григорович запевнили їх, що наразі керівництво району займається вирішенням нагальних питань військовозобов’язаних району, гарантують соціальний захист їм та їхнім сім’ям.

Приємно було відчути те, що усі хлопці тримають незламний бойовий дух, усі готові виконувати накази задля захисту незалежності і цілосності нашої держави та Українського народу. При отримуванні Подяк впевнено і чітко з вуст кожного лунало: «Служу народу України!». А хіба може бути по-іншому? Це наша земля, це наша країна, а українці - народ героїчний.

Лебединці підтверджують свої слова реальними справами, намагаються бути прикладом для інших. Доказом цьому є те, що кілька днів тому рядовий Некрас Віктор Андрійович, житель с. Підопригори, отримав медаль «Захиснику Вітчизни» за відмінні показники під час виконання навичок стрільби із установки залпового вогню "Град".

Для підтримання патріотичного і морального духу для військових аматори лебединської сцени організували невеличку концертну програму. Пісні про Україну, про рідну домівку, про любов до Батьківщини, коханих жінок звучали у виконанні Сергія Антонченка, Сергія Касьянова, Сергія Іщенка, Михайла Магаляса, Тетяни Гребельник.

Мобілізовані у свою чергу дякували усім жителям Лебединщини за підтримку та увагу до їхніх проблем та проблем, які стоять перед сьогодні перед Збройними силами України. Вони стверджують, що після навчань вже можуть володіти зброєю не гірше за професійних військових, але усі ми сподіваємося, що свої вміння їм ніколи не доведеться застосовувати у бойових умовах.