Міськрайонна газета

ЯКІСНА ОСВІТА Є НЕОБХІДНОЮ УМОВОЮ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА

Нині, і це без перебільшення, найважливішим для держави є виховання людини інноваційного типу мислення та культури, проектування освітнього простору з урахуванням запитів особистості, потреб суспільства й держави. Адже якісна освіта є необхідною умовою забезпечення сталого розвитку суспільства, гуманізації суспільно-економічних відносин, формування нових життєвих орієнтирів особистості.

Питання запровадження в районі соціально-освітнього проекту «Дійти до кожного, зацікавити всіх» розглядалось на черговій апаратній нараді при голові районної державної адміністрації С. Лук’яненко.

За інформацією начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Л. Дудченко, мтою соціально-освітнього проекту «Дійти до кожного, зацікавити всіх» є створення в Лебединському районі ефективного позашкільного освітньо-виховного середовища, спрямованого на реалізацію культурологічної, виховної, соціально-реабілітаційної функції позашкільної освіти, забезпечення права дітей і молоді на здобуття позашкільної освіти. Реалізація цього проекту сприятиме створенню освітньо-виховного середовища для дітей соціально вразливих категорій, дітей, схильних до правопорушень; упровадженню інноваційних організаційно-педагогічних моделей надання якісної позашкільної освіти учням сільських шкіл; удосконаленню форм співпраці із загальноосвітніми, професійно-технічними, вищими навчальними закладами; дасть можливість розширити мережу дитячих творчих об’єднань, забезпечити збільшення в районі показників охоплення дітей і молоді позашкільною освітою.

Педагогічний колектив районного Будинку дитячої та юнацької творчості упродовж багатьох років співпрацює з Лебединським педагогічним училищем імені А.С. Макаренка. Майбутні соціальні педагоги проходять практику на базі закладу. Студенти-волонтери приймають участь у районних масових заходах. Педагогічний колектив закладу реалізовує довгостроковий навчально-виховний проект «Позашкільну освіту кожній дитині». Його мета:  забезпечення позашкільною освітою дітей та учнівської молоді Лебединського району, організація їх змістовного дозвілля,  надання методичної та практичної допомоги педагогам району в організації дитячого відпочинку, поширення перспективного досвіду позашкільників, популяризації позашкільної освіти.

У рамках проекту створена мобільна пересувна творча група педагогів, яка здійснює виїзди у найбільш віддалені навчально-виховні заклади району, які не охоплені гуртковою роботою. Керівники гуртків проводять заняття гуртків, пізнавальні, розважальні, концертні, ігрові програми, лялькові вистави, майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, туризму. Ляльковий театр здійснив 28 виїздів до навчально-виховних закладів Сумської області. З них 10 - до шкіл-інтернатів, 3 - до Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Крім того, у школах району проводяться пересувні виставки декоративно-прикладного мистецтва, які знайомлять учнів з роботою районного Будинку дитячої та юнацької творчості. До участі в заходах запрошуються діти разом з батьками.

«Приємно, що постійно збільшується кількість дітей із числа учнів сільських освітніх закладів, які стають учасниками обласних та всеукраїнських конкурсів. Це результат відкриття нових гуртків на базах сільських шкіл, що є одним із завдань реалізації обласного соціально-освітнього проекту «Дійти до кожного – зацікавити всіх», — переконана Людмила Петрівна.