Міськрайонна газета

У РАЙОНІ ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ СТАБІЛЬНА І КОНТРОЛЬОВАНА

 Під керівництвом  голови райдержадміністрації С. Лук’яненка відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, де розглядались питання  щодо проведення в районі пероральної вакцинації дикої фауни та профілактики африканської чуми свиней.

Зі слів начальника управління ветеринарної медицини Олександра Хріна епізоотична ситуація щодо сказу тварин у Лебединському районі є контрольованою.

Випадків сказу тварин з початку року не зареєстровано, бо двічі на рік, навесні і восени, проводиться пероральна імунізація дикої фауни. Для забезпечення належної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин у Лебединському районі виконується цілий ряд заходів: радикальне зменшення чисельності бездомних собак і котів та червоної лисиці; належний облік домашніх собак і котів та 100 % охоплення цих тварин профілактичними щепленнями проти сказу; пероральна вакцинація дикої фауни; знищення гризунів у навколишньому середовищі. Також здійснено ряд заходів з метою недопущення занесення і розповсюдження африканської чуми свиней на територію Лебединського району, а саме: проведено обстеження всього наявного свинопоголів’я в господарствах різних форм власності, посилено державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за реалізацією сировини і продукції тваринного походження на організованих ринках; широка роз’яснювальна робота з населенням через місцеві засоби масової інформації. За результатами засідання комісією прийняті відповідні протокольні рішення.