Міськрайонна газета

ЗАХИСТ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Обов’язок держави, як головного гаранту забезпечення прав, у особі місцевих органів виконавчої влади проявляти турботу про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, як у сфері захисту житлових прав, так і в інших сферах, необхідних для їх повноцінного життя та розвитку. Це закріплено на законодавчому рівні.

Про це зазначив голова райдержадміністрації Василь Калита під час наради з питань захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Із 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, 3 мають власне житло. За збереженням його призначені відповідальні особи (опікуни дітей). 2 дітей мають закріплене право користування житловими приміщеннями. Решта дітей житла не мають. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа» на квартирний облік поставлено 36 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 16 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають у власності земельні паї.

За результатами наради службі у справах дітей було доручено провести роботу щодо з’ясування подальшої долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закінчили навчання в навчальних закладах та

потребують забезпечення житлом і робочим місцем у поточному році.