Міськрайонна газета

В. КАЛИТА: «СКОРОЧЕННЯ СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ – ПИТАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ТА БЕЗПЕКИ НАШОЇ ДЕРЖАВИ»

Ефективне використання енергоресурсів - найважливіший напрям соціально-економічного розвитку Лебединського району.

Цими днями очільник Лебединщини провів нараду з питання скорочення споживання природного газу закладами бюджетної сфери району.

Начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та розвитку інфраструктури В. Химич доповів, що виконавчими комітетами сільських рад, відділом освіти, молоді та спорту, відділом культури і туризму Лебединської районної державної адміністрації у межах наявного фінансування впроваджено ряд енергозберігаючих заходів. У бюджетній сфері району серед закладів освіти, культури та охорони здоров’я основними споживачами природного газу є саме заклади освіти, які споживають 82,5%  їх загального обсягу. За останні три роки обсяг спожитого газу закладами освіти  зменшився майже наполовину (48,9%) і за 2013 рік склав 766,5 тис.грн. проти 1500,0 тис.грн  у 2010 році.

Скорочення споживання природного газу за остання три роки спостерігається також і в закладах охорони здоров’я та культури, відповідно (до 2010 року) на 22,4% та 2,2%.

Із 93 бюджетних установ району 45 закладів, або 48,4% опалюються природним газом, 21 заклад (22,6% від їх загальної кількості) –  від котлів на твердому паливі, або мають пічне опалення, 9 закладів обладнано електроопаленням, 8 закладів розміщуються в інших (орендованих) приміщеннях, решта (10 закладів) не опалюються.

Серед впроваджених заходів з енергозбереження  у бюджетних установах Лебединського району у 2013 році були:

- реконструкція системи опалення з установкою твердопаливного котла Будильського СБК, с.Будилка, Лебединського району;

- заміна існуючих віконних блоків на металопластикові (енергозберігаючі) зі склопакетами у Ворожбянському та В.Висторопському навчально-виховних комплексах, Лебединському РБК, Лебединському РБДЮТ, Ворожбянській СЛА;

- ремонт покрівель у Катеринівському та Штепівському сільських будинках культури.

Вартість впроваджених заходів склала 442,5 тис.грн. Фінансування здійснювалося з місцевих бюджетів та інше фінансування (50,0 тис.грн).

Реконструкцію системи опалення з установкою твердопаливного котла в Будильському СБК було проведено з метою переведення об’єкту на альтернативні види палива та скорочення споживання енергоресурсу.

Використання дров та дров’яних відходів у якості палива забезпечує економію природного газу в об’ємі 21,5 тисм3 на рік. Річний економічний ефект, при встановленні твердопаливного котла складає 50,4 тис.грн. Ватрість спожитого за рік палива зменшується на 50,3% і становить 51,1 тис.грн замість 101,5 тис.грн. Розрахунковий термін окупності данного впровадженого заходу складе 3 роки 7 місяців.

З метою скорочення обсягів споживання природного газу в бюджетних установах району у 2014–2015 роках, намічений План заходів спрямованих на економію цього виду палива, яким передбачена реалізація 5 проектів з заміщення природного газу альтернативними видами палива, а саме реконструкція систем опалення з заміною котлів на альтернативних видах палива у 5 закладах освіти. та 2 проектів зі зниження споживання природного газу (це реконструкція систем опалення у закладах охорони здоров’я).

У 2013 році  інвестиційні проекти по 5 закладах освіти розроблені та подані на розгляд Мінекономрозвитку України для фінансування  цих проектів з державного бюджету.