Міськрайонна газета

НЕЗАБАРОМ ПОЧАТОК ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

 Для керівників сільськогосподарських та фермерських господарств, приватних підприємців, сільських голів Лебединського району у райдержадміністрації проведений семінар – навчання на тему «Актуальні теми щодо проведення ґрунтового обстеження та ведення комплексу весняних польових робіт» за участю голови райдержадміністрації Василя Калити, заступника голови районної ради Світлани Горошко, начальника управління АПР райдержадміністрації Бориса Лубенського, представників Державної інспекції сільського господарства в Сумській області, управління Держземагенства у м. Лебедин та Лебединському районі.

Необхідність детального врахування просторово-функціональних відмінностей ґрунтової поверхні при проведенні еколого-агрохімічної оцінки сільськогосподарських угідь набуває актуальності в сучасному рослинництві. Для ведення ефективного та рентабельного сільськогосподарського виробництва, у першу чергу, необхідно як можна детальніше знати основний «засіб виробництва», а саме родючість ґрунтів свої земельних ділянок. Ці знання дозволяють економити значні суми грошей за рахунок раціонального використання добрив. Про це йшлося під час семінару. Для правильного визначення кількості елементів, насамперед, треба правильно відібрати ґрунтові проби в полі. Як правильно відібрати проби, скільки їх має бути для точного визначення показників родючості ґрунтів, спеціальні методики, які для цього використовуються надав роз’яснення директор Сумської філії Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Віктор Мартиненко. За допомогою фахівців із розвитку сільського господарства учасники наради обговорили ще чимало цікавих питань, зокрема, щодо земельних відносин, необхідності впровадження системи сівозмін, вимог по утриманню сільськогосподарської техніки, безпеки праці під час проведення весняно-польових робіт тощо.

Зрозуміло, що для того, щоб рухатися вперед і заробляти з одиниці площі більше, треба орієнтуватися на нові методи в роботі та застосовувати сучасні й продуктивні підходи, включаючи також не новий, але практичний у роботі аналіз ґрунту.