Міськрайонна газета

ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ – У ЗОНІ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ ВЛАДИ

З метою реалізації завдань Президента України щодо забезпечення соціального захисту учасників бойових дій у республіці Афганістан та на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій 11 лютого 2014 року під керівництвом голови райдержадміністрації Василя Калити відбулось засідання координаційної ради з питань взаємодії з громадськими організаціями учасників бойових дій на території інших держав.

Розпочинаючи нараду голова райдержадміністрації В. КАЛИТА висловив переконання, що, незважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, керівництво держави робить усе можливе, щоб не погіршити положення жодної категорії пільговиків та наголосив: «Питання соціального захисту учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів – один із основних пріоритетів обласної та районної влади. Воно знаходиться на її постійному контролі. Тому ми маємо забезпечити неухильне виконання вимог законодавства щодо соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій».

В ході зустрічі розглядались питання щодо соціального забезпечення воїнів – інтернаціоналістів та питання організації і проведення урочистостей з нагоди відзначення 25 річниці виведення Радянських військ з Афганістану.

Член координаційної ради, начальник управління соціального захисту населення Любов Білокобильська інформувала про стан соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей. Цій категорії громадян гарантовано державою соціальні пільги, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг, пільговий проїзд, санаторно-курортне лікування, користування зв’язком, безоплатне отримання ліків тощо. Комплекс соціальних гарантій визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та іншими нормативно-правовими актами. Так, наприклад, інваліду війни надається 100% знижка плати за користування житлом, учаснику бойових дій – 75%, членам сімей – 50%.

Рада розглянула пропозиції районної організації «Ветерани Афганістану Лебединщини» (воїнів - інтернаціоналістів) щодо визначення кандидатур для нагородження з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Були розглянуті питання медичного забезпечення, пасажирських перевезень в громадському транспорті та благоустрою пам’ятних знаків.

З обговорюваних питань були прийняті відповідні рішення.