Міськрайонна газета

ВАСИЛЬ КАЛИТА: «ЦЕ КАТЕГОРІЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ В МИРНИЙ ЧАС ПРОЙШЛИ КРІЗЬ ПЕКЛО ВОЄННОГО ЛИХОЛІТТЯ»

 

15-го лютого 2014-го року виповнюється 25 років з часів виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Президент Віктор Янукович підписав указ про оголошення 2014 року Роком учасників бойових дій на території інших держав. Указ видано з метою вшанування громадян, які виконували військовий обов'язок на території інших держав, їх сімей, на підтримку ініціативи ветеранської громадськості з числа учасників бойових дій на території інших держав, котрих в Україні сьогодні проживає близько 270 тисяч осіб.

 

З 1979 до 1989 року близько 150 тисяч українців пройшли через горнило «афганської війни». 3360 українців не повернулися з Афганістану, 72 вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4687 з них повернулися в рідні домівки інвалідами. Голова райдержадміністрації Василь Калита вручив ювілейну медаль «25 років з дня виведення військ з Афганістану» посмертно батькам Миколи Голубенка, уродженця с. Московський Бобрик, та виразив Вірі Миколаївні і Володимиру Сергійовичу слова глибокої шани, поваги та вдячності за синовній подвиг.

У жовтні 1986 року Микола – середній син сім’ї Голубенків – був призваний  на службу в лави Радянської Армії. Служив у складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Загинув на початку 1988 року. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

На території Лебединського району проживає 4 сім’ї загиблих воїнів – інтернаціоналістів.

15 лютого вшановують в Україні усіх тих, хто брав участь в інших війнах. Зараз у Збройних силах України служать близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках» світу.