Міськрайонна газета

СТРАХУВАЛЬНИКИ ОБЛАСТІ СПЛАТИЛИ ДО БЮДЖЕТУ 1 609,6 МЛН ГРН, ЩО БІЛЬШЕ НА 94,7 МЛН ГРН, АНАЛОГІЧНОГО ПЕРІОДУ МИНУЛОГО РОКУ

На сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи Головного управління ДПС у Сумській області є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури

Єдиний соціальний внесок – це платіж, якій сплачується до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Розмір якого складає 22% від фонду оплати праці. Саме своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

На сьогодні єдиний соціальний внесок по Сумській області за найманих працівників сплачують 38353 фізичних та 24454 юридичних осіб. Так, по єдиному соціальному внеску за період січень-квітень 2020 року страхувальники області сплатили до бюджету 1 609,6 млн грн, що більше на 94,7 млн грн, аналогічного періоду минулого року.

Однак, станом на 01 травня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по Сумській області складає 276,8 млн грн, в тому числі борг фізичних осіб-підприємців-119,7 млн гривень.

Варто зазначити, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ зобов’язань по сплаті податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання з ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464). Зауважимо, що строк давності щодо стягнення недоїмки по єдиному соціальному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до чинного законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. В разі не погашення вказаної у вимозі суми недоїмки з єдиного соціального внеску в десятиденний термін, податкові органи надсилають до примусового виконання у встановленому законом порядку до органів державної виконавчої служби вимоги.

Особливо слід пам’ятати про те, одним із джерел погашення боргів приватного підприємця перед державою є його особисте майно, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також  у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України  і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-фізичних осіб підприємців та посадових осіб підприємств боржників  вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Тому звертаємося до всіх громадян, самозайнятих осіб, фізичних осіб підприємців, керівників підприємств та організацій з проханням своєчасної сплати єдиного соціального внеску, оскільки пріоритетним напрямком кожної європейської держави  є своєчасна сплата податків та зборів.