Міськрайонна газета

ПРАВООХОРОНЦІ ЗАСТЕРІГАЮТЬ: ОБЕРЕЖНО! ШАХРАЇ!

Останнім часом все частіше стали надходити скарги від громадськості до правоохоронних органів про телефонні шахрайства, зокрема переведення коштів з особових рахунків

Тому правоохоронці застерігають: шахраї чи не щодня вигадують різні схеми, аби тільки дістатися чужих статків. Тож будьте обачні, і не довіряйте незнайомим телефонним співрозмовникам, ким би вони не представлялись: поліцейськими, лікарями, банківськими працівниками чи ще кимось. Щойно мова заходить за гроші, які начебто потрібно комусь передати чи перерахувати, або за банківські картки чи рахунки - негайно кладіть слухавку! Знайте - ви спілкуєтесь з шахраями. Подзвоніть на спецлінію поліції "102" - оператор уточнить отриману вами від незнайомця інформацію, і в разі необхідності - подасть пораду, куди вам слід особисто звернутися. Також працівники поліції наполегливо радять громадянам нікому й ніколи не розголошувати дані своїх банківських карток. А при покупці товару через Інтернет - розраховуватися за покупку тільки при її отриманні.

Як приклад, 15.05.2020 року зі служби 102 надійшло повідомлення від 47-річної місцевої мешканки про те, що її 70-річній матері зателефонувала невідома особа і повідомила, що донька скоїла ДТП і на лікування хворого потрібні грошові кошти. Після цього пенсіонерка через термінал одного із супермаркетів перерахувала на картковий рахунок невідомої особи 34000 грн. По даному факту відомості внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування  за ч.1 ст.190 КК України. Проводиться подальша перевірка.