Міськрайонна газета

ПРО ЗОНУ ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КАНАДОЮ

В результаті візиту першої офіційної делегації Херсонської області в Канаду на запрошення Канадсько-Української торгової палати українські товаровиробники отримали можливість експортувати товари в Північну Америку через зовнішню торгівельну зону Ніагара за спрощеною процедурою. Ця процедура підкріплена цілим пакетом стимулюючих преференцій, виражених у конкретних інструментах і сервісах.

Сюди входять:
– безмитне ввезення товарів,
– податкові пільги,
– «єдине вікно підтримки експортера» (оперативне вирішення супутніх питань – у тому числі сертифікація, ліцензування, митниця, алгоритми дій),
– пряме спілкування в «одному місці» з представниками більш ніж 600 компаній (баєри, дистриб’ютори, представники торговельних мереж і великих виробників, інші імпортери/експортери),
– зосередження супутніх сервісів (логістика, складські приміщення, можливість перефасування, перепакування, складання/розбирання продукції під потреби ринку США і Канади),
– кадрове забезпечення,
– можливість відкрити власне представництво, власні виробничі потужності,
– доступ до фінансових інструментів (кредитування покупців, грантові гроші).

Зовнішньоторгівельна зона – це форма вільної економічної зони, яка спеціалізується на розвитку міжнародної торгівлі (експорт/імпорт). Зовнішньоторговельна зона спеціально створена для того, щоб через неї проходила якомога більша кількість товару з усього світу.
Зовнішньоторговельна зона Ніагара (далі ЗТЗ) – це територіально-адміністративна одиниця: площа 1 854,25 км², населення 431 346 чол, 12 міст, яка входить в провінцію Онтаріо. На її території знаходиться Ніагарський водоспад. Всі переваги ВТЗ діють на всій території регіону Ніагара.
У ЗТЗ Ніагара є своє керівництво, що забезпечує всебічну комплексну підтримку експортерам, яка включає особисту комунікацію з канадськими федеральними органами і службами, а також ініціювання всіх необхідних рішень на урядовому рівні.

11 жовтня 2017 року в м.Торольд відбулася зустріч керівництва ЗТЗ Ніагара з першою офіційною делегацією Херсонської області на чолі з в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитром Бутрієм та за участі радника голови облдержадміністрації з інвестицій та генерального директора компанії «5 елемент» Володимира Білого. В результаті керівництво ЗТЗ запропонувало розпочати співробітництво для того, аби відкрити доступ українським виробникам до ринку Північної Америки через ЗТЗ Ніагари. В рамках домовленостей, уповноважені за розвиток співпраці, в найближчий час повинні відкрити представництво в ЗТЗ, а також відібрати перші 10 компаній для виходу на Північноамериканський ринок за допомогою ЗТЗ Ніагари.

Відзначимо, що географічно Ніагара знаходиться на кордоні з США. Навколо неї в радіусі 500 км (1 день доставки товару) проживає 160 млн осіб (міста Монреаль, Торонто, Оттава, Чикаго, Бостон, Нью-Йорк тощо).