Міськрайонна газета

СУМЩИНА – ЦЕНТР ДОНОРСЬКОГО РУХУ В УКРАЇНІ

На цьому під час засідання «круглого столу» на тему «Європейська модель донорства в Сумах: ефективна співпраця влади, бізнесу та громадськості» наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ

За його словами, недаремно саме в нашій області багато почесних донорів. Адже у Сумському обласному центрі служби крові створені європейські умови і донори знають, що це повністю безпечно, а їх безкоштовне обстеження роблять на надсучасній апаратурі.

«Я та мої колеги, зокрема, присутній тут керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ теж неодноразово здавали кров і не сумніваємося у необхідності і корисності цієї справи. Тож обласний центр крові може завжди сподіватися на нашу підтримку і допомогу», – зазначив Вадим Акпєров.

Голова облради Володимир ТОКАР у своєму виступі також звернув увагу на здобутки Сумщини у сфері донорства та про підтримку обласною радою цього руху.

На Сумщину завітав генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров'я МОЗ України» Володимир КУРПІТА. За його словами, Сумщина є пріоритетом у роботі їх центру.

«Досі ми активно співпрацювали з вашою областю у питаннях розвитку регіонального центру громадського здоров’я та боротьби і профілактики СНІДу, – говорив він. – Тепер же розпочинаємо співпрацю і в сфері донорства».

Володимир Курпіта повідомив, що Центр громадського здоров'я МОЗ України розробив Стратегію служби крові, яка є дороговказом у забезпеченні безпеки донорства: «Саме на Сумщині центр служби крові, його діяльність, професіоналізм і європейський досвід можуть стати прикладом для інших областей України, особливо сьогодні, коли в медичній галузі проходять серйозні реформи».

Про роботу Сумського обласного центру служби крові розповіли його директор Наталія ТРОФИМЕНКО та головний лікарСвітлана КРИВЦУН.

«Завдяки ефективній співпраці влади і бізнесу ми напрацювали єдину в Україні європейську модель донорства, – говорилаНаталія Трофименко. – За останні роки було проведено глобальну реконструкцію центру крові, в ремонт та обладнання якого інвестор вклав понад 2,5 млн. доларів США. Це дозволило впровадити міжнародні стандарти якості і забезпечити 100% безпеку для донора та реципієнта. Результат – Сумський обласний центр служби крові на сьогодні є кращим в Україні і одним з найкращих у Європі».