Міськрайонна газета

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ ЛЕБЕДИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Публічний звіт голови Лебединської районної державної адміністрації за 2016 рік

Основними пріоритетами в роботі Лебединської районної державної адміністрації є забезпечення виконання Програми соціально-економічного розвитку Лебединського району, зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці району.

Однією з провідних галузей економіки Лебединського району є на сьогодні агропромисловий комплекс. Стан його розвитку безпосередньо впливає на рівень та якість життя населення району, стабільну роботу галузей.

За 2016 рік сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції на суму 520,1 млн. гривень (98,0 % до минулого року і 85,3% до прогнозних показників).

Валовий збір зернових склав 264,9 тис. тонн, урожайність зернових становить 70,3 ц/га.

Сільськогосподарськими підприємствами району у 2016 році вироблено 1634 тонни м’яса, 9951 тонна молока. В порівнянні з 2015 роком виробництво м’яса збільшилось  на 57 тонн (на 3 %), виробництво молока збільшилось на 1240 тонн  (14%).

За 2016 рік у сільське господарство залучено 58,1 млн. гривень, що на 25,7 млн. гривень більше ніж за 2015 рік, у т.ч. придбано техніки та обладнання на 56,5 млн. гривень.

Впродовж 2016 року суттєво зросла виплата орендної плати за земельні паї, в середньому з 5,1% до 6,9%. Відповідно зросли і перерахування до бюджету всіх рівнів. Забезпечена продовольча безпека регіону та стабільне утримання інфраструктури  місцевих громад.

Одним із пріоритетів є залучення сільських громад району до участі в міжнародних проектах.

У 2016 році в рамках  участі у ІІІ фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» проведені:

- реконструкція системи опалення із застосуванням піролізного котла на альтернативних видах палива у Червленівському НВК. На реалізацію проекту використані кошти в сумі 410,009 тис. гривень, з них 112,56 тис. гривень співфінансування з сільського бюджету;

- реконструкція системи опалення з встановленням котла на альтернативному паливі ДНЗ «Дзвіночок» с. Василівка Лебединського району Сумської області». На реалізацію проекту використано кошти ПРООН – 254,84 тис. гривень, кошти місцевого бюджету – 96,591 тис. гривень, кошти громади – 16,050 тис. гривень.

Станом на 01.10.2016 в економіку району залучено прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) на суму 449,2 тис. доларів США, що на 6,1% більше, ніж на початок 2016 року. Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу складає 22,98 доларів  США.

Завдяки впровадженню в дію енергозберігаючих заходів у бюджетних установах та населенням району економія споживання природного  газу за 2016 рік, у порівнянні з 2015 роком, склала 2067,13 тис. куб. метрів (14,7%).

На виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку Лебединського району на 2016 рік у звітному періоді  реалізовані проекти, спрямовані на переведення споживачів з природного газу на використання альтернативних видів палива на загальну суму 553,04 тис.гривень, а саме:

1) дообладнана топкова ДНЗ «Орлятко» Михайлівської сільської ради твердопаливним котлом (залучені кошти місцевого бюджету на загальну суму 82,1 тис. гривень);

2) дообладнана топкова ДНЗ «Яблунька» Михайлівської сільської ради твердопаливним котлом (залучені кошти місцевого бюджету на загальну суму 101,4 тис. гривень);

3) проведена установка твердопаливного котла у Василівській СЛА (освоєні кошти в сумі 213,08 тис. гривень);

4) проведена установка твердопаливного котла існуючої топкової Михайлівської СЛА (освоєні кошти в сумі 156,46 тис. гривень).

Три проекти пройшли конкурсний, ДФРР виділені кошти в сумі 1828,546 тис.гривень (фактично використані 1815,768 тис. гривень та 293,559 тис.гривень з місцевого бюджету) на фінансування реконструкції системи опалення інфекційного відділення та баклабораторії Лебединської ЦРЛ з будівництвом топкової на альтернативних видах палива і реконструкції системи опалення хірургічного відділення КУ Лебединської центральної районної лікарні імені лікаря К.О.Зільберника з будівництвом топкової на альтернативних видах палива та реконструкцію системи опалення Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст. з встановленням твердопаливного котла.

За рахунок субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку Лебединського району Сумської області на 2016 рік (постанова КМУ від 24 червня 2016 р. № 395 (зі змінами) реалізовано 6 проектів на загальну суму (кошти ДФРР – 3993,393 тис.гривень, місцевий бюджет – 82,622 тис.гривень):

- реконструкція системи опалення з встановленням твердопаливного котла в Московсько-Бобрицькому НВК;

- реконструкція системи опалення Ворожбянського НВК з встановленням твердопаливного котла;

- реконструкція системи опалення Голубівської ЗОШ І-ІІІ ст. з встановленням твердопаливного котла;

- реконструкція приміщення Голубівської ЗОШ І-ІІІ ст. з заміною вікон на склопакети;

- реконструкція покрівлі терапевтичного корпусу Лебединської ЦРЛ ім. лікаря К.О. Зільберника;

- капітальний ремонт покрівлі Будильського НВК.

На 2017 рік подані 10 інвестиційних проектів, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Станом на 01.01.2017 на автошляхах району філією «Дорбудсервіс» ДП «Сумський облавтодор» ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України» виконані роботи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг Лебединського району на суму 11,355 млн. гривень, що на 93,7% більше у порівнянні з попереднім роком, у тому числі:  на дорогах державного значення (Суми – Лебедин, «КПП «Рижівка» – Білопілля – Жовтневе – Лебедин – Лантратівка, Ромни – Липова Долина – Лебедин – Тростянець – Мезенівка) на суму 7,007 млн. гривень та на автодорогах районного значення  на суму 4,348 млн. гривень. На дорогах комунальної власності проведено дорожні роботи на суму 440,421 тис. гривень (Великовисторопська, Будильська, Кам’янська, Рябушківська, Курганська сільські ради).

Значна увага в районі приділяється соціальному захисту учасників АТО та членів їх сімей, а саме:

При управлінні соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації з листопада 2015 року організовано роботу Лебединського районного центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.

Відшкодовані кошти в  сумі 10,0 тис. гривень з  місцевого бюджету на  встановлення пам’ятника загиблому учаснику АТО (с.Василівка).

У 2016 році 129 сім’ямучасників АТО за рахунок місцевих бюджетівнадана грошова допомога на суму 149,8 тис. гривень.

На пільгове перевезення учасників АТО за обласною Програмою на міжміських автобусних маршрутах загального користування у міжобласному та внутрішньо обласному сполученні рішеннями сесій сільських  та  районної рад виділені кошти в сумі 63,2 тис. гривень. На відшкодування вартості проїзду пільгових категорій населення Лебединського району автомобільним та залізничним транспортом на маршрутах приміського сполучення з районного бюджету використано у 2016 році 114,9 тис. гривень, з них: за перевезення автомобільним транспортом – 83,1 тис. гривень, залізничним транспортом – 31,8 тис. гривень.

Демобілізованим учасникам АТО надані 207 профконсультаційних та 239 профінформаційних послуг, працевлаштовані 8 осіб, 1 учасник АТО проходив навчання на курсах цільового призначення «Основи малого підприємництва» та започаткував власну справу, 2 – навчалися на курсах цільового призначення «Машиніст (кочегар) котельної», 1 особа отримала професію «Водій категорії Д», на службу за контрактом влаштовано 8 осіб, у громадських тимчасових роботах брали участь 4 особи. Впродовж 2016 року проведено 31 семінар за участю учасників АТО.

На обліку в управлінні  соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації перебуває 108 учасників антитерористичної операції, з них:  1  має статус «інвалід війни»,  107 – «учасник бойових дій» та 3 особи, яким наданий статус «член сім’ї загиблого ветерана війни», яким надаються всі соціальні пільги та гарантії.

Станом на 01.01.2017 60 учасників АТО (жителів Лебединського району) замовили проекти землеустрою для відведення земельних ділянок з метою ведення особистого селянського господарства на території Лебединського району. Станом на 23.01.2017 у черзі на безоплатне отримання земельних ділянок перебувають 52 учасника АТО.

Відповідно до Обласної програми затверджена вартість  твердого палива (дров) становить 2000,00 гривень. Згідно укладених договорів з Державним підприємством "Лебединське лісове господарство" від 05.07.2016 та від 21.11.2016 вартість твердого палива (дров) для однієї сім’ї становить 1706,50 гривень. Забезпечено твердим паливом (дровами) 148 сімей учасників АТО на загальну суму 252,6 тис.гривень.

В галузі освіти району органами виконавчої влади, керівниками закладів освіти проводиться значна робота щодо забезпечення дітей рівним доступом до якісної освіти. З цією метою утворені освітні округи та визначені опорні школи: Голубівську, Михайлівську, Ворожбянський та Будильський навчально-виховні комплекси.

Рішенням сесії Лебединської районної ради від 16.06.2016 реорганізовано дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів - дошкільні навчальні заклади в навчально-виховні комплекси: загальноосвітні школи І ступеня – дошкільні навчальні заклади в селах Курган та Боровенька. Припинено діяльність юридичної особи Гарбузівського навчально – виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІ  ступенів - дошкільний навчальний заклад шляхом ліквідації у зв’язку з відсутністю учнівського контингенту протягом останніх п’яти років.

Наприкінці 2016 року для опорних загальноосвітніх закладів було придбано обладнання для кабінетів біології Ворожбянського НВК на суму 97,3 тис. гривень та математики Будильського НВК на суму 126,0 тис. гривень.

У рамках угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки Голубівська загальноосвітня школа отримала 11 комплектів комп’ютерної техніки. Для Ворожбянського НВК придбано 2 плазмові монітори та ноутбук на суму 28,0 тис. гривень.

Відповідно до нового Державного стандарту початкової,базової і повної загальної середньої освіти у 2016 році було придбано підручники для учнів 4-7 класів на суму 65, 489 тис. гривень, з них 41,0 тис. гривень. – державна субвенція, решта – кошти районного бюджету. Для опорних шкіл також за кошти районного бюджету придбано художню літературу на суму 15,0 тис. гривень.

У галузі охорони здоров’я на 2016 рік на утримання лікувально-профілактичних закладів Лебединського району передбачені кошти в сумі 39671,5 тис. гривень, що складає 43,0% від потреби. Та, завдячуючи тісній співпраці між районною владою, депутатським корпусом, сільськими громадами незабезпеченість галузі охорони здоров’я Лебединського району до кінця року була повністю ліквідована. За 2016 рік додатково з районного бюджету виділені кошти 4536,7 тис. гривень та з бюджетів сільських рад 949,9 тис. гривень.

Відповідно постанови КМУ від 25 листопада 2015 року № 1024 «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10,0 тис. населення», розпорядження Сумської ОДА від 04.04.2016 № 163-ОД «Про приведення нормативів забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10,0 тис. населення» та наказу Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації від 06.04.2016 № 280-ОД «Про приведення забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками закладів охорони здоров’я Сумської області до нормативу» в районі складений та погоджений з Лебединською районною адміністрацією та Лебединською районною радою план оптимізації ліжкового фонду. У 2016 році проводилась робота з оптимізації ліжкового фонду. Відповідно до цього наказом головного лікаря Лебединської ЦРЛ з 15.09.2016 скорочено 14 ліжок хірургічних і 2 ліжка для вагітних та проділь. З 13.12.2016 скорочено 7 ліжок терапевтичних, 5 – кардіологічних, 5 – травматологічних, 1 ліжко  хірургічне, 10 ліжок неврологічних, 1 ліжко офтальмологічне, 3 ліжка отоларингологічних, 6 ліжок педіатричних та введено у відділення денного стаціонару додатково 29 ліжок (які не входять в загальний ліжковий фонд).

Кількість ліжок у Лебединській ЦРЛ зменшилась на 54 одиниці і становить 162 ліжка, забезпеченість населення стаціонарними  ліжками на 10 тис. населення по району складає 35,2, у 2015 році – 46,4 (в середньому по районах за 2015 рік – 51,0, по області – 86,2).

Після капітального ремонту було відкрито оновлене і осучаснене фізіотерапевтичне відділення. Проводяться роботи по впорядкуванню стоматологічного відділення, з районного бюджету виділені кошти в сумі 400,0 тис.гривень на придбання сучасного стоматологічного обладнання.

Крім того, у 2016 році для лікувально-профілактичних закладів придбали нове медичне обладнання на загальну суму 737,1 тис. гривень, у тому числі й за рахунок спів фінансування з обласного бюджету.

Пріоритетним напрямком роботи Лебединської районної державної адміністрації у 2016 році було виконання бюджету та залучення  всіх ресурсів для його наповнення За звітний період жодного разу не було допущено невиконання планових завдань з бюджетного розпису.

За підсумками роботи 2016 року до місцевих бюджетів району надійшло  208048,2 тис. гривень доходів, що на 60701,5 тис. гривень більше в порівнянні з минулим роком (141,2 %), у тому числі до загального фонду надійшло 201804,3  тис. гривень. Виконання до затверджених показників за минулий рік склало 141,9%, до спеціального фонду – 6243,9 тис. гривень, виконання склало 121,0%, у порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 1083,4 тис. гривень.

Значну частину надходжень до місцевих бюджетів займають трансферти з державного бюджету, яких надійшло 143541,1 тис. гривень.

Надходження власних доходів за 2016 рік забезпечено у сумі 58263,2 тис. гривень, що склало 130,5% до затверджених показників місцевими радами, у порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 21238,0 тис. гривень.

Зростання доходів забезпечили усі 23 сільські бюджети. Найкращі результати досягнуто у Ворожбянській – 179,8%, Калюжненській – 155,4%, Великовисторопській – 152,6 %, Курганській – 148,3 %, Катеринівській – 141,7%, Камянській – 136,7% сільських радах. Високий показник досягнений  по районному бюджету 137,8%.

Податку та збору на доходи фізичних осіб надійшло 28216,7 тис. гривень, що склало 138,2 % до затвердженого показника за 2016 рік. У порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 12924,9 тис. гривень або на 84,5%.

Завдяки запровадженню акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів сільські бюджети отримали до загального фонду 280,8 тис. гривень. Затверджені обсяги виконано на 95,5%. При цьому надходження податку на одного жителя району склали 14,2 гривень.

Місцевих податків надійшло 29173,7 тис. гривень, або 125,9% до затверджених на звітний рік.

Уточнений план видатків складає 200648,7 тис. гривень, в тому числі загального фонду – 186826,1 тис. гривень, спеціального фонду – 13822,6 тис. гривень.

За 2016 рік проведено видатків загального фонду – 181780,6 тис. гривень. Видатки за економічною класифікацією пов’язані з забезпеченням заробітною платою з нарахуваннями – 71208,7 тис. гривень, або 39,2 % до загальних витрат. При цьому на виплату заробітної плати працівникам освіти використано 26691,9 тис. гривень (71,7% усіх видатків галузі), охорони здоров’я – 27472,5 тис. гривень (73,1%), соціального захисту і соціального забезпечення –  2997,6 тис. гривень (3,6%), культури –  3698,5 тис. гривень (67,4%), фізичної культури і спорту – 310,5 тис. гривень (76,0%), житлово-комунального господарства – 56,3 тис. гривень (3,4%), органам управління – 9981,4 тис. гривень (81,1%). На соціальні виплати направлено 81834,3 тис. гривень, або 45,0%, на оплату послуг за надані комунальні послуги та енергоносії – 11986,8 тис. гривень, що становить 6,6 % загальних витрат. На  забезпечення  медикаментами  направлено 1167,4 тис. гривень.  Видатки  на  харчування  склали  1625,2 тис. гривень. На проведення поточних видатків установ і закладів використано 10547,5 тис. гривень (5,8%), на поточні трансферти органів державного управління інших рівнів – 3318,0 тис. гривень (1,8 %).

Видатки спеціального фонду склали 13645,4 тис. гривень при кошторисних призначеннях на рік з урахуванням змін  14660,9 тис. гривень, із них на капітальні видатки направлено 8981,6 тис. гривень.

Упродовж 2016 року з метою раціонального використання коштів і забезпечення невідкладних потреб сільськими та районною радами розподілено вільні залишки коштів на видатки 2016 року. Спрямовані залишки коштів загального фонду в сумі 7567,2 тис. гривень, у тому числі районного бюджету – 1480,3 тис. гривень, передано до бюджету розвитку 9463,6 тис. гривень,  у тому числі районного бюджету – 6687,3 тис. гривень.

Кредиторська заборгованість на кінець звітного періоду з соціального забезпечення складає 20138,7 тис. гривень (пільги та субсидії за рахунок субвенції з державного бюджету).

При формуванні районного бюджету на 2016 рік незабезпеченість коштами на заробітну плату з нарахуваннями складала 4594,1 тис. гривень. Протягом року запроваджені заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів у галузях «Освіта» та «Охорона здоров`я». За результатами проведених заходів усі заклади забезпечені коштами на виплату заробітної плати, в тому числі за рахунок субвенції, наданої сільськими бюджетами, на суму 205,9 тис. гривень. Усього сільські бюджети надали іншої субвенції районному бюджету в сумі 2811,4 тис. гривень.

Окремо необхідно зупинитися на об’єднанні територіальних громад.

Ураховуючи рекомендації Сумської обласної державної адміністрації був розроблений і затверджений перспективний план утворення єдиної Лебединської територіальної громади із адміністративним центром у м.Лебедин. З метою обговорення Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», інформування населення про переваги об’єднання робочою групою Лебединської районної державної адміністрації, за участю представників обласного керівництва, Сумського регіонального Офісу реформ протягом року проводились виїзні наради у сільські ради. Пройшли громадські слухання у більшості сільських рад району. Новостворені громади повинні бути матеріально спроможними. Під час активного обговорення громадян найбільше цікавили питання щодо забезпечення якості і доступності надання послуг, міграції населення з малих населених пунктів у більш розвинені, перспектива існування медичних і освітніх закладів тощо. Тому, Будильською сільською радою було ініційовано утворення Будильської об’єднаної територіальної громади з центром у с.Будилка, до складу якої мали б увійти Боровеньківська, Московськобобрицька, Кам’янська, Пристайлівська та Калюжненська сільські ради. Поряд з цим Ворожбянська сільська рада ініціювала утворення Ворожбянської об’єднаної територіальної громади з центром у с.Ворожба. До неї ініціатори запропонували приєднатися Бишкінську, Маловисторопську та Гарбузівську громади. Голубівською сільською радою ініційовано утворення Голубівської об’єднаної територіальної громади з центром у с.Голубівка, у складі Голубівської, Гринцівської, Катеринівської, Павленківської, Підопригорівської, Штепівської сільських рад. На даний час на Лебединщині процес об’єднання територіальних громад залишається на стадії обговорення. Зрозуміло, щось нове завжди лякає, адже на сьогодні більшість територіальних громад району ведуть стабільний спосіб життя, мають певні фінансові ресурси для існування й розвитку, а тому в них є побоювання опинитися після об’єднання у ситуації нерівномірного розподілення коштів на підпорядковані території.

Одним із пріоритетних завдань в організації діяльності Лебединської районної  державної адміністрації є відкритість і доступність органів влади для людей.

Районна державна адміністрація постійно вживає заходів, спрямованих на вдосконалення організаційно-практичної роботи із зверненнями громадян, повною мірою реалізуючи при цьому визначені законодавством повноваження.

За 2016 рік до Лебединської районної державної адміністрації надійшло 341 звернення, що на  46 більше, ніж за минулий рік. У порівнянні з 2015 роком збільшилась кількість  письмових звернень з  30 до 44.

Головою Лебединської районної державної адміністрації проведено 59 прийомів, із них 35 за місцем проживання із врахуванням виїзних громадських приймалень. Звернулося 299 громадян, порушено 271 питання, позитивно вирішено – 200 питань (74%). Заступниками голови та керівником апарату проведено 144 прийоми, у тому числі 72 виїзних у сільські ради району.

Найбільш характерними питаннями, що порушують жителі району перед керівництвом Лебединської районної державної адміністрації, є питання комунального господарства – 110 (26,1%), аграрної політики і земельних відносин – 83 (19,8%), соціального захисту – 52 (12,4%), транспорту і зв’язку – 27 (6,4%), діяльності органів місцевого самоврядування – 19 (4,5%), освіти  - 16 (3,8%) та інші.

Значна увага приділяється роботі зі зверненнями громадян. У загальній кількості звернень на особистих прийомах (297) жителі порушили 373 питання до керівництва району, з яких 273 вирішено позитивно (71%).

Відповідно до плану проведено 11 виїзних громадських приймалень у сільські ради району (звернулося 85 громадян, порушено 115 питань).  Проведено 41 виїзд «мобільних соціальних офісів» у сільські ради, під час роботи яких проводилася роз’яснювальна робота серед населення з питань діючого законодавства для оперативного реагування і задоволення актуальних питань громадян.

Упродовж звітного року до Лебединської районної державної адміністрації надійшло 10 колективних звернень, 1 звернення переадресоване для розгляду за належністю, повторних звернень не надходило. Зареєстровано 24 звернення від органів влади вищого рівня, в яких порушено 26 питань, з них позитивно вирішено – 13. На решту питань надано кваліфіковані роз’яснення, які в повній мірі задовольнили заявників.

Особлива увага при розгляді звернень приділяється вирішенню питань громадян пільгової категорії та громадян, що потребують соціального захисту та підтримки. За 2016 рік до районної державної адміністрації звернулося 12 членів багатодітних сімей, 17 одиноких матерів, 5 інвалідів І-ІІІ групи, 79 ветеранів праці, 23 особи категорії «діти війни», 4 учасники бойових дій, 1 ліквідатор аварії на ЧАЕС. Надійшло 7 звернень від  учасників АТО та членів їх сімей та 2 звернення від громадян, які вимушено переселилися з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території. Усі зазначені звернення вирішені позитивно.

За 2016 рік зареєстровано 21 дзвінок на «пряму» та «гарячу» телефонні лінії, вчасне реагування на які дали змогу в найкоротші терміни вирішити проблеми та актуальні питання громадян. Надано безоплатну первинну правову допомогу 20 громадянам.Проведено 12 засідань районної постійно діючої комісії з розгляду звернень громадян Лебединської районної державної адміністрації, на яких заслухано 12 питань.

Кадрова робота. Станом на 01.01.2017 до структури Лебединської районної державної адміністрації входить апарат, чисельністю 26 штатних одиниць, з них 22 посади державної служби, та 12 структурних підрозділів (4 самостійних та 8 малочисельних), чисельність яких складає 73 штатні одиниці. Із них 68 посад державної служби. Разом чисельність Лебединської районної державної адміністрації складає  99 штатних одиниць, з них 90 державних службовців.

Протягом 2016 року проведена робота щодо приведення у відповідність до вимог частини 3 статті 6 Закону України «Про державну службу» штатної чисельності структурних підрозділів Лебединської районної державної адміністрації. Ужито заходів з оптимізації структури, в результаті яких скорочено 7 штатних одиниць.

Організаційні питання. Протягом 2016 року робота Лебединської районноїдержавної адміністрації була спрямована на виконання Конституції, Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та інших центральних органів виконавчої влади, розпоряджень та доручень голови Сумської обласної державної адміністрації, рішень Сумської обласної та Лебединської районної ради, реалізацію державної економічної, соціальної та гуманітарної політики, забезпечення сталого розвитку всіх галузей господарського комплексу району, стабільної суспільно-політичної ситуації.

З метою забезпечення реалізації повноважень Лебединської районної державної адміністрації у 2016 році головою Лебединської районної державної адміністрації видано 674 розпорядження та 19 доручень з різних галузей і напрямків.

Протягом року проведено 12 засідань колегії районної державної адміністрації, в т.ч. 1 виїзне засідання у с.Голубівка, на яких розглянуто 38 актуальних питань. На засіданнях колегії Лебединської районної державної адміністрації заслуховувались питання щодо підсумків проходження опалювального періоду 2015-2016 років та підготовку галузей економіки району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років, стану використання та охорони земельних ресурсів Лебединського району, організації виконання планових завдань з відбору осіб на військову контрактну службу у III кварталі 2016 року, підсумків проведення оздоровчої кампанії влітку 2016 року, звіти сільських голів щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», інші важливі питання регіонального розвитку.

Щокварталу розглядалися питання виконання Програми економічного і соціального розвитку Лебединського району на 2016 рік, районного бюджету, стану виконання районних програм. Згідно з рішеннями колегії головою Лебединської районної державної адміністрації видано 22 розпорядження, 5 доручень та 4 протокольних рішення.

З метою напрацювання конструктивних шляхів для поглиблення взаємодії з органами місцевого самоврядування здійснювалися робочі поїздки голови Лебединської районної державної адміністрації до сільських рад району, під час яких вивчалися проблемні питання громадськості, розвитку територій безпосередньо на місцях та приймалися відповідні рішення.

Заступники голови, начальники структурних підрозділів Лебединської районної державної адміністрації закріплені за визначеними сільськими радами з метою організації роботи та здійснення контролю за виконанням законодавчих актів, розпоряджень голови Лебединської районної державної адміністрації, надання практичної допомоги, проведення інформаційних днів тощо.

Протягом 2016 року проводились перевірки виконавчих комітетів сільських рад району щодо здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» з  наданням практичної та методичної допомоги. Здійснено 7 комплексних перевірок та 56 тематичних перевірок стану виконання делегованих повноважень державної виконавчої влади органами місцевого самоврядування.

Для збереження, відродження та популяризації народних звичаїв, традицій, обрядів, ушанування кращих працівників сільськогосподарських підприємств, представників бізнесу, які сприяють розвитку села, у сільських радах протягом 2016 року проведено "Дні села», участь у яких брали представники Сумської обласної державної адміністрації, обласної ради, керівництва Лебединської районної державної адміністрації, політичних партій.

За звітний період до Лебединської районної державної адміністрації надійшло 215 розпоряджень, 10 доручень голови Сумської обласної державної адміністрації, 1 депутатський запит, якими визначено 137 завдань. Упродовж звітного періоду підлягало виконанню 79 розпоряджень та 9 доручень голови Сумської обласної державної адміністрації, 1 депутатського запиту. Інформування управлінь та відділів Сумської обласної державної адміністрації, відповідь на запит народного депутата України здійснено без порушень строків виконання.

На виконання завдань, зазначених в розпорядчих документах голови Сумської обласної державної адміністрації прийнято 48 відповідних розпоряджень і 5 доручень голови Лебединської районної державної адміністрації, що становить  23,5%  від одержаних розпорядчих документів.

За 12 місяців 2016 року при голові Лебединської районної державної адміністрації проведено 47 нарад, на яких розглянуто 95 питань, із них  заслухано хід виконання 18 контрольних документів.

З метою надання методичної та практичної допомоги проводяться «Дні контролю» у виконавчих комітетах сільських рад. Матеріали перевірок розглядаються на нарадах при голові або на засіданнях колегії Лебединської районної державної адміністрації. За звітний період заслухано стан виконавської дисципліни у виконавчих комітетах М.Висторопської, Пристайлівської, Червленівської сільських рад, службі у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації.

У 2016 році на базі Ворожбянської сільської ради проведено семінар-навчання з організації контролю за виконанням розпорядчих документів органів влади вищого рівня та власних розпорядчих документів із  залученням секретарів виконавчих комітетів сільських рад та сільських голів Ворожбянської, Бишкінської, Гарбузівської, В.Висторопської, М.Висторопської, Червленівської сільських рад.

Відповідно до Методики проведення оцінки ефективності здійснення органами виконавчої влади контролю за виконанням завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2011 р. № 522,  систему роботи з організації контролю Лебединської районної державної адміністрації визнано ефективною.