Міськрайонна газета

ПРАВОВІ ПОТРЕБИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ ДЛЯ ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ УЧАСНИКІВ АТО

29 січня відбувся "круглий стіл" для сільських правових консультантів (параюристів) - голів сільських рад на тему «Правові потреби та шляхи їх вирішення для демобілізованих учасників АТО і їх сімей, родин вимушених переселенців в сільську місцевість та корінного населення».

Привітали учасників заступник голови Лебединської райдержадміністрації Іван Легкий і заступник голови Лебединської районної ради Світлана Горошко. Вони зазначили актуальність та своєчасність теми "круглого столу", підкреслили важливість професійного та відвертого спілкування фахівців різних управлінь з сільськими головами та громадськістю.

Під час зустрічі учасники розглянули питання щодо правових потреб демобілізованих учасників АТО, стану реалізації права на соціальний захист учасників АТО, їх сімей та вимушених переселенців, працевлаштування,  допомоги по безробіттю, допомоги по відкриттю власної справи учасникам АТО. Центром правової інформації та консультацій ООГ «Усвідомлений вибір народу» були підготовлені роздаткові матеріали, які включають нормативно-правові акти з правової допомоги учасникам АТО і їх сім’ям. Координатор Центру Світлана Дронік презентувала буклети «Виїзна психологічна, логопедична, правова допомога учасникам АТО, їх сім’ям, внутрішньо переміщеним особам та сільському населенню Лебединського района Сумської області», підготовлені експертами Міжнародного Фонду «Відродження».

Сільські голови-параюристи обмінялися практичним досвідом, як вони надають правову допомогу учасникам АТО і їх сім’ям у своїх громадах. Зокрема, обговорили питання матеріальної допомоги з сільського бюджету та можливості виділення житла односельчанину-учаснику АТО. У ході "круглого столу" обговорювались і інші важливі питання. Так, посадовці управління соціального захисту населення надали практичні рекомендації з соціального захисту військовим і їх сім’ям.

Засідання пройшло конструктивно і плідно, але більшість виявлених проблем потребують державного втручання.