Міськрайонна газета

В громадах пройшли обговорення проблемних питань соціально-економічного розвитку сільських територій

 

 24 березня у райдержадміністрації відбулось засідання Форуму місцевого розвитку.

Проходив він у рамках Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН, Лебединською районною державною адміністрацією і районною радою щодо реалізації в районі Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У його роботі взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Древаль, голова районної ради Василь Калита, координатор проекту ПРООН у Сумській області Анатолій Молошний, а також сільські голови та керівники громадських формувань населених пунктів району, що беруть участь у реалізації третього етапу програми, керівники ряду організацій та служб причетних до впровадження спільних ініціатив.

Для участі в ІІІ етапі проекту відібрано 4 громади Лебединського району (Голубівська, Штепівська, Червленівська, Василівська), робота яких буде спрямована на створення середовища, яке сприятиме сталому соціально-економічному розвитку територіальних громад.

Попередньо за допомогою заступника голови райдержадміністрації, координатора проекту ПРООН в районі, Івана Легкого та управління економіки райдержадміністрації в громадах пройшли обговорення проблемних питань соціально-економічного розвитку сільських територій. За їх підсумками визначені пріоритети, з яких будуть готуватись мікропроектні пропозиції. Голубівська громада планує проведення водогону у с. Сіробабине, Штепівська -  ремонт сільської лікарської амбулаторії та придбання медичного обладнання, Червленівська та Василівська – комплекс енергозберігаючих заходів у закладах освіти.

Керівники району, звертаючись до учасників форуму, наголосили, що участь району в проекті — реальна можливість суттєво покращити соціально-економічний стан громад району. Вони запевнили, що зі свого боку орган виконавчої влади та депутатський корпус районної ради всебічно сприятимуть реалізації всіх мікропроектів, що будуть реалізовуватись у рамках проекту Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».

Участь району в проекті по відтворенню методології МРГ сприятиме поширенню успішного досвіду вирішення місцевих проблем спільними зусиллями.

Координатор проекту в Сумській області Анатолій Молошний проінформував присутніх про цілі та умови МРГ-ІІІ, умови співпраці з сільськими радами, створення районного ресурсного центру, підтримку та взаємодію на обласному рівні. Під час засідання також було розглянуто заходи із подальшого впровадження мікропроектів громад, виконання навчально-тренінгової програми стосовно проведення конкурсів з відбору підрядних будівельних організацій, а також обговорено основні проблеми щодо становлення місцевих організацій громад і шляхи їх розв’язання. Учасники форуму отримали також і фахові роз’яснення із питань реєстрації громадських організацій для участі у проекті, виготовлення відповідної проектно - кошторисної документації мікропроектних пропозицій, печатки, відкриття спеціального рахунку тощо.