Міськрайонна газета

ПІДГОТОВКА ПАРАЮРИСТІВ У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ТРИВАЄ

 На базі центральної районної бібліотеки відбулось третє навчальне заняття для  сільських голів Лебединського району - перших параюристів  в  Сумській області, що проводилось в  рамках реалізації Проекту «Спільна діяльність Сумського громадського центу правової інформації та консультацій та сільських рад Лебединського району  в наданні первинної безоплатної правової допомоги сільському населенню».

 Як вже неодноразово писалось, реалізацію його протягом січня 2014 – січня 2015 років здійснює обласне об’єднання громадян «Усвідомлений вибір народу» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Участь у навчанні цього разу взяли керуюча справами Лебединської районної ради Ганна Полова, начальник міськрайонного управління Іван Коваленко, сільські голови та секретарі сільських рад.

Організаційні моменти зустрічі повідомила керівник Сумського громадський центр правової інформації та консультації для незахищених верств населення Світлана Дронік та передала пара юристам для використання у роботі інформаційно – практичні посібники щодо надання безоплатної правової допомоги у громадах. Вони були виготовлені Міжнародним фондом «Відродження». Про важливість і корисність таких навчальних занять для сільських голів зазначив Іван Коваленко, адже вони знаходяться якнайближче до проблем громад і повинні бути компетентні у тому чи іншому питанні. Ганна Василівна подякувала обласне громадське об’єднання за особливу увагу до Лебединського району, бо саме він визначений для реалізації Проекту та висловила побажання організаторам одне із навчальних занять присвятити роз’ясненням правових дій посадових осіб місцевого самоврядування. Під час третього навчального заняття йшлося про нотаріальні дії, які відповідно до чинного законодавства можуть бути вчинені посадовими особами органу місцевого самоврядування. Роз’яснення з приводу цього надала приватний нотаріус Сумського нотаріального округу Ельвіра Гупало. Зокрема, присутні мали можливість сформувати перед нотаріусом питання та отримати відповіді на питання з нотаріальних дій в придбанні, переходу прав власності при спадкуванні та даруванні, посвідчення довіреності, терміни видачі, скасування довіреностей, передоручення й інші.