Міськрайонна газета

ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ – ОДНА З УМОВ УСПІШНОГО РОЗВИТКУ ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОНУ

 «Економічний розвиток» – ці слова тепер у всіх на слуху: і у представників районної влади, і у керівників великих та малих підприємств, і у звичайних громадян Лебединщини. Економічний розвиток вимагає інвестицій в розвиток інфраструктури, підприємств, агропромислового комплексу.

За словами начальника відділу економічного розіитку і торгівлі райдержадміністрації  О. Лихини, оскільки інвестиційні процеси в районі розвиваються у тісному взаємозв’язку із загальнодержавними та обласними тенденціями інвестування, основні бар’єри інвестиційної діяльності є типовими як для району, так і для України в цілому, та вимагають консолідації зусиль на різних рівнях державного управління для їх усунення.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій у 2014 році, внесених в економіку району, становить 2830,8 тис. дол. США та складає 139,4 дол. США на одного мешканця району.

З метою створення привабливого інвестиційного клімату райдержадміністрацією у районі здійснена інвентаризація об’єктів незавершеного будівництва, незадіяних виробничих приміщень, які потребують додаткових інвестиційних ресурсів. На основі інвентаризаційних документів створена база даних, яка розміщена на сайті Лебединської районної державної адміністрації.

У конкурсному відборі інвестиційних програм (проектів), відібрані п’ять  інвестиційних проектів, які фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та обласного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Протягом 2014 року на реалізацію даних інвестиційних проектів використані кошти у сумі 1,3 млн. гривень.

Економічна ситуація, яка склалась зараз в Україні, дуже складна. У забезпеченні виходу економіки з кризового стану і стабільного її розвитку вирішальну роль відіграє науково обгрунтована інвестиційна політика держави. Саме вона визначає реальні джерела, напрями, структуру інвестицій, здійснює раціональні та ефективні заходи для виконання загальнодержавних, регіональних та місцевих соціально-економічних програм. Водночас, необхідно створювати сприятливий інвестиційний клімат з метою ширшого залучення, поряд з внутрішніми, іноземних інвесторів на взаємовигідних засадах.