Міськрайонна газета

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВЧИНЕННЯ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї

Лебединським відділом Роменської місцевої прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України – «Домашнє насильство»

Досудовим розслідуванням встановлено, що один із мешканців міста в порушення вимог ст. 28 Конституції України, згідно з якою кожен має право на повагу до його гідності, а також в порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству», безпричинно, умисно систематично вчиняв психологічне насильство по відношенню до своєї матері-пенсіонерки. Указане призвело до психологічних страждань останньої, а також до погіршення якості її життя, що виразилось у формі втоми, фізичного дискомфорту, втрати повноцінного сну та відпочинку.

Відповідно до вимог ст.ст. 473, 474 Кримінального процесуального кодексу України між потерпілою та підозрюваним укладено угоду про примирення на умовах того, що обвинувачений зобов’язується беззаперечно визнати обвинувачення в обсязі підозри та вибачиться перед своєю літньою матір’ю за завдані психологічні страждання і що за даний злочин йому буде призначене покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік.

За результатами судового розгляду кримінального провадження, Лебединським районним судом Сумської області винесено обвинувальний вирок, яким затверджено угоду про примирення та призначено узгоджене сторонами покарання.