Міськрайонна газета

ПРОБАЦІЯ СЬОГОДНІ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

06.02.2020 з нагоди 5-ї річниці прийняття Закону України «Про пробацію», з метою закріплення позитивного іміджу пробації, підвищення рівня довіри як до ефективної і прозорої системи відбування покарання начальником Лебединського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області була організована та проведена зустріч з викладачами та студентами IV курсу вищого комунального навчального закладу Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний коледж імені А.С. Макаренка» на тему: «Пробація сьогодні: досягнення та перспективи!»

Зустріч начальника Лебединського районного сектору із майбутніми соціальними працівниками, які вже зовсім скоро можуть стати працівниками уповноважених органів з питань пробації пройшла у форматі запитання – відповідь. Анатолій Глух розповів присутнім, що: - «Пробація – це можливість для особи, яка вчинила правопорушення, змінитись без ізоляції від суспільства, отримати необхідну підтримку на шляху до змін, зберегти сімейні стосунки, роботу та житло.  Пробація представляє собою систему виконання покарань без позбавлення волі, орієнтовану не лише на контроль та нагляд за засудженими, а й на надання консультаційної допомоги у напрямі зміни умов життєдіяльності правопорушника. Головна мета пробації - безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності».

Студенти задавали уточнюючі запитання, цікавилися перевагами пробації над іншим видом покарання. Зустріч видалася цікавою, а головне корисною, тому що важливим аспектом для досягнення мети є довіра та підтримка новацій з боку громади.