Міськрайонна газета

ПРОКУРАТУРА НАПОЛЯГАЄ НА ПОВЕРНЕННІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ З ПРОТИПРАВНОГО КОРИСТУВАННЯ

Роменською місцевою прокуратурою встановлено, що в 1996 році фізичній особі була надана земельна ділянка для ведення селянського (фермерського) господарства загальною площею 50 га, що розташована на території Межирицької сільської ради Лебединського району за межами населеного пункту
«Як з’ясувалось, цей чоловік помер у 2003 році. При цьому, земельні ділянки повернуті не були, оскільки їх використовує спадкоємець померлого. Однак Цивільний кодекс України не передбачає можливість спадкування права постійного користування земельною ділянкою. Відтак земельні ділянки повинні бути повернуті власнику», - розповів прокурор Лебединського відділу Роменської місцевої прокуратури Олександр Оснач.
Ураховуючи, що вказані інтереси до цього часу залишаються незахищеними, земельна ділянка державної власності використовується без законних підстав, а уповноваженим органом державної влади допущено бездіяльність, прокуратура звернулась до Господарського суду Сумської області з відповідною позовною заявою. Прокуратура наполягає на поверненні на користь Головного управління Держгеокадастру у Сумській області земельної ділянки загальною площею 50 га для ведення селянського (фермерського) господарства, що надані у постійне користування особі, яка на даний час вже померла.
На даний час триває судовий розгляд.