Міськрайонна газета

ЗАВДАННЯ ВЛАДИ, ЯК І ЗАВДАННЯ СІМ'Ї, ШКОЛИ, ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ НАВЧИТИ МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ ЖИТИ ПО ЗАКОНУ, БЕРЕГТИ ЗАКОН І В РАЗІ НЕОБХІДНОСТІ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ

Переважна більшість питань, з якими зверталися громадяни пов’язані з застосуванням земельного, цивільного, господарського, адміністративного законодавства. Всім заявникам надавалися консультації та роз’яснення. Крім того, в рамках тижня правових знань, який проходить щорічно в перший тиждень жовтня, відбувся ряд заходів, спрямованих на підвищення правових знань та правової культури молоді. Це година правознавства «Права та обов’язки» у центральній районній бібліотеці для учнів старших класів навчально – виховних закладів за участю співробітника інспекції для неповнолітніх Лебединського міського відділу внутрішніх справ майора міліції Оксани Маригіної, на дитячому відділі - «Читаємо Правовий букварик».

На базі районного краєзнавчого музею діяла тимчасова виставка «Всеукраїнський тиждень права», проводились екскурсії і вікторина «Молоде покоління України і закон».

                На базі Василівського сільського будинку культури відбулось засідання «круглого столу» членів Міжнародного фонду відродження на тему «Розбудова системи з надання первинної безоплатної правової допомоги населенню». Керівник проекту Світлана Дронник та юрист центру правової громадської інформації та консультації Олександр Мічулін надали роз’яснення жителям села по питанням успадковування спадщини, оформленню земельних ділянок, цивільних відносин тощо.

                У Будильському сільському будинку культури проведена бліц-вікторина «Як ми знаємо закон?», урок права «Є право – значить є надія» - в Московськобобрицькій сільській бібліотеці, інформаційна хвилинка «Як, та хто порушує права дітей?» - у Підопригорівській, бесіда «Дрібне хуліганство. Розпивання спиртних та слабоалкогольних напоїв у суспільних місцях» - у Михайлівській.

Найцікавішим і змістовнішим було засідання «круглого» столу на тему «Правова освіта підлітків в Україні», що пройшло у районному краєзнавчому музеї для учнів Будильського НВК  за участю  голови Лебединського районного суду Олександра Чхайла та начальника Лебединського районного управління юстиції в Сумській області Івана Коваленка. Про злочинність, як наявний факт нашого суспільства, у розрізі сучасного часу розповів дітям Олександр Володимирович. Навів приклади злочинних правопорушень, що найчастіше вчиняються молоддю та види покарань, які застосовуються до них в таких випадках. Іван Опанасович, у свою чергу, детально зупинився на основних положеннях чинного законодавства стосовно вживання спиртних напоїв, наркотичних речовин, паління у місцях громадського користування, керування підлітками транспортних засобів без належних дозволів, у нетверезому стані та наслідків цього. Присутні із захопленням слухали та задавали запитання фахівцям законності. Також в ході засідання учні переглянули документальний фільм «Українська держава та підлітки». А щоб підростаюче покоління ще більше прониклося важливістю дотримання рамок закону наприкінці зустрічі голова суду запросив дітей відвідали судове засідання, бо, як – то говорять, краще раз побачити на власні очі, ніж десять раз почути.