Міськрайонна газета

КОНСУЛЬТАЦІЯ СТРОКІВ ВСТАНОВЛЕННЯ ЛЬОДОСТАВУ НА РІЧКАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2019 - 2020 РОЦІ

Середня місячна температура повітря в жовтні поточного року на території Сумської області становила 9-100тепла, що на 30 вище за норму

Опадів випало на переважній території області 8-16мм або 20-40% місячної норми, на півдні та сході 31мм або 85% норми. У жовтні гідрологічна ситуація на річках залишалася несприятливою – утримувалася  низька межень з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води зберігаються на відмітках близько та нижче мінімальних значень. Водність річок у жовтні становила (у відсотках норми): Десни, приток Середнього Дніпра  (Псел, Ворскла - 12-26).

Середня за жовтень температура води на річках була вищою на 1,4-30 за місячну норму, а порівняно з минулим роком - була близькою та дещо вищою за неї. 

Станом на 8 год. 1 листопада температура води дорівнювала: на Десні, притоках Середнього Дніпра, 5-90.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію, прогноз погоди на листопад-грудень та низьку водність річок країни, встановлення льодового покриву на річках басейнів Дніпра, очікується (за серединою інтервалу прогнозу) в строки близькі та на 3-5 діб раніше середніх багаторічних значень (табл.).

Встановлення льодоставу на окремих ділянках річок може супроводжуватися зажорами льоду.