Міськрайонна газета

ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС ВІД ПОЖЕЖ!

З приходом весни, настанням сухої та теплої погоди зросла небезпека виникнення пожеж в лісі. Надзвичайно суха трава і хвоя готові загорітися від будь-якого джерела вогню, навіть невеликої іскри непогашеного сірника, недопалка, необережного використання вогню в лісі відпочиваючими. Тому наказом директора ДП “Лебединський лісгосп” І.М. Гуріна від 04.04.2019 р. № 189 на території лісгоспу розпочався пожежонебезпечний період 2019 року.

       Згідно з Правилами пожежної безпеки в лісах України цей період — частина року, в межах якої виникають лісові пожежі ( з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої і вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву). Перед нами, працівниками лісу та Управління ДСНС України в Сумській області сьогодні стоїть головне завдання — вберегти лісові насадження від пожеж.  На жаль, вони виникають кожного року через безпечність відвідувачів лісу, в результаті чого гинуть молоді посадки і багаторічні дерева. А це втрати не тільки матеріальні, а й моральні. Адже щоб виростити дерево, затрачається чимало людських сил на вирощування саджанців, на їх посадку, догляд, та охорону.

      Але, як не прикро, деякі громадяни про це забувають. Так, протягом пожежонебезпечного періоду 2018 року за порушення статті 77 Адмінкодексу України “ Порушення вимог пожежної безпеки в лісі” було притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів 20 громадяни міста та району.

       Попереду літо — пора відпусток, масового відпочинку людей, в т.ч. гостей міста та району. Як правило більшість із них  виїжджає на природу — в ліс, або до річки чи озера. Тому згідно з Правилами пожежної безпеки в лісах України, протягом пожежонебезпечного періоду 2019 року на території лісгоспу ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

1. Розведення багать у лісі.

2. Заїзд на територію лісового фонду ( крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються з лісогосподарською метою.

3. Відвідування населенням хвойних насаджень при 5 класі пожежної небезпеки ( надзвичайна небезпека) за умови погоди.

4. Палити та кидати непогашені сірники, недопалки.

5. Залишати в непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір”я, тощо.

6.Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

7. Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

8. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами ( переливання пального, заправлення двигунів, тощо).

9. Розміщувати ближче чим за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м — мішаного, 20 м- листяного склади паливнино-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники. У випадку  ближчого за відстанню розміщення названих об”єктів від стіни лісу здійснювати додаткове протипожежне облаштування цих об”єктів.

10. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо межують із лісом зокрема сільськогосподарських.

11. Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи, тощо.

          Порушення вказаних правил порушники притягуватимуться до відповідальності згідно чинного законодавства у вигляді штрафів. На громадян від 85,00 гривень до 250,00 гривень, на посадових осіб від 255,00 гривень до 850, 00 гривень.

           Знищення та пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від 255,00 гривень до 850,00 гривень, на посадових осіб від 595,00 гривень до 1020,00 гривень.

           Якщо внаслідок лісової пожежі, лісовому господарству нанесена значна шкода настає кримінальна відповідальність.

          Шановні жителі міста та району! Побачивши в лісі пожежу - погасіть її, а якщо вам це не під силу — повідомте в Держлісгосп за телефонами : 2-07-12, 2-09-14, в лісництва: Лебединське л/во — 2-23-96, Українське л/во — 2-18-18, Межиріцьке л/во — 39-4-83, Боровеньківське л/во -36-1-37, Бишкінське л/во — 39-2-21, В.Висторопське л/во —

37-2-48, в пожежну частину — 101, 2-23-13, в міліцію — 102.

          Ліс — наше багатство, чисте повітря, наша краса і здоров”я, бережіть його від пожеж.