Міськрайонна газета

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Під керівництвом заступника голови Лебединської райдержадміністрації І.Легкого відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

В ході засідання розглянули питання : 1. Про здійснення комплексу попереджувальних заходів щодо забезпечення протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2017 року. 2. Про заходи  щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах  району та забезпечення підготовки місць масового відпочинку людей у літній період 2017 року. 3. Про затвердження комплексного плану усунення недоліків, виявлених під час комплексної перевірки реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, готовності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, на яких покладено завдання із координації дій та управління місцевими ланками Сумської територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту у Лебединському районі комісією Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Заслухавши і обговоривши інформацію з першого питання комісія відмічає, що одним із основних факторів виникнення лісових пожеж є недотримання правил пожежної безпеки в лісах та недостатній рівень проведення планових профілактичних заходів, оперативного виявлення і ліквідації лісових пожеж на території лісового фонду лісогосподарських підприємств. Аналіз лісових пожеж показує, що найбільша їх кількість виникає з вини населення, а саме в тих лісових масивах, які знаходяться в безпосередній близькості від населених пунктів і  використовуються населенням для відпочинку в пожежонебезпечний  період. Лісова охорона лісогосподарських підприємств району самостійно не здатна виконувати в повному обсязі функції  по гасінню пожеж, у зв’язку з чим згідно Мобілізаційно-оперативних планів до ліквідації лісових пожеж залучаються чергові караули 18-ї державної пожежно-рятувальної частини та ДПК сільгосппідприємств та населення сільських рад. З метою збереження лісів від пожеж лісова охорона ДП „Лебединське лісове господарство” та ДП «Лебединський агролісгосп» у пожежонебезпечний період закривають всі непланові шляхи, що проходять через лісові масиви. Без дозволу держлісгоспу УТМР протягом пожежонебезпечного періоду не видаються відстрілочні картки в лісові угіддя. В навчальних закладах району перед настанням пожежонебезпечного сезону проводиться вивчення учнями правил пожежної безпеки в лісах.

            З метою підвищення ефективності здійснення заходів реагування на надзвичайні ситуації, протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2017 року комісія прийняла відповідні рішення, а саме: 1. Створити оперативний штаб з координації дій щодо забезпечення протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь та мінімізації їх наслідків у літній період 2017 року.2. Покласти персональну відповідальність за протипожежний стан об’єктів агропромислового комплексу, боєздатність сільських протипожежних формувань та недопущення випадків випалювання стерні, пожнивних залишків соломи на полях району на керівників сільгосппідприємств та сільських голів . 3.Відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації   провести спільні перевірки (разом з інспекторами Лебединського районного сектору УДСНС у Сумській області) стану усунення порушень вимог пожежної безпеки на елеваторах, хлібоприймальних пунктах та інших місцях зберігання зерна;  провести протипожежні інструктажі і заняття по пожежно-технічному мінімуму з працівниками управління, вивчення розділу 7.9.1.-7.9.2 «Правил пожежної безпеки в Україні» та ряд інших.

                                                               

Заслухавши і обговоривши інформацію про заходи  щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах  району та забезпечення підготовки місць масового відпочинку людей у літній період 2017 року, комісія вирішила: сільським головам систематично аналізувати причини нещасних випадків пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах та забезпечити щоденне здійснення практичних заходів з їх попередження під час купального сезону; забезпечити закріплення водних об’єктів, місць масового відпочинку населення за підприємствами, установами і організаціями, які їх орендують або використовують; систематично проводити роз’яснювальну роботу серед населення, в навчальних закладах щодо профілактики нещасних випадків на воді; при нещасних випадках, пов’язаних із  загибеллю людей, негайно інформувати   відділ містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації  про вжиті заходи та необхідність залучення додаткових сил і засобів за тел. 2-25-69 та  2-21-88 (у вихідні дні та не робочій час); звернути увагу всіх керівників, за якими закріплені водні об’єкти, на їх персональну  відповідальність за вжиття запобіжних заходів щодо попередження загибелі людей на воді та проведення оперативних і ефективних рятувальних робіт, тощо.