Міськрайонна газета

РОЗГЛЯНУЛИ ПИТАННЯ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Під керівництвом заступника голови райдержадміністрації І.Легкого, за участю сільських голів відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, в ході якого розглядались питання: 1. Затвердження Паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Лебединського району.2. Про заходи забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2017 року.3. Про стан боєздатності місцевих пожежних команд на території Лебединського району. Про стан поводження з твердими побутовими відходами на території Лебединського району.

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника 18 ДПРЧ УДСНС України у Сумській області Кан А.С. про можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій  техногенного та природного характеру на території Лебединського району комісія прийняла ряд відповідних рішень, а саме:1.Затвердити Паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Лебединського району. 2. Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань надзвичайних ситуацій Лебединської районної державної адміністрації, сільським головам, 18 ДПРЧ УДСНС України в Сумській області, керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання, вживати попереджувальні заходи щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Лебединського району.

Заслухавши інформацію  начальника метеостанції Зінакова О.Є., начальника філії «Лебединський район електричних мереж» Курочки О.М., начальника філії “Дорбудсервіс” дочірнього підприємства “Сумиоблавтодор” Щегорцова Л.В., комісія визначила, що за зимовий період з 1 грудня 2016 року по 28 лютого 2017 року утворився стійкий сніговий покрив. Опади випадали у вигляді мокрого снігу та дощу. Сума опадів станом на 28 лютого цього року становить 110 мм., що менше за норму на 60 мм (норма 170) найбільша висота снігу на полі з озиминою становила по даним снігозйомки 28.02.2017 10 см. Запас води у сніговому покриві становить 60 мм або 600 тон води на 1 гектар, товща криги на ставках та на р. Псел досягає 20-25 см.

Комплексний аналіз чинників весняного водопілля, які склалися на середину лютого 2017 року дає підстави очікувати, що весняне водопілля у 2017 року буде безпечним.

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника 18 ДПРЧ УДСНС України у Сумській області Кан А.С. про незадовільний стан боєздатності місцевих пожежних команд, комісія вирішила рекомендувати виконавчим комітетам сільських рад: передбачити кошти, під час складання місцевих бюджетів і відповідних програм економічного і соціального розвитку на створення та функціонування підрозділів місцевих пожежних команд; передбачити відповідне фінансування на 2017 рік місцевих пожежних команд з метою забезпечення працівників місцевої пожежної охорони відповідним грошовим утриманням. Розглянути та вивчити питання щодо можливості закупівлі «спрощених» видів пожежної техніки; вжити вичерпних заходів по відновленню функціонування та цілодобового чергування протипожежних формувань, їх належного матеріально-технічного оснащення; встановити дієвий контроль за приведенням в боєздатний стан пожежних автомобілів, які перебувають у власності сільськогосподарських підприємств, забезпеченню їх необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів, пожежних депо телефонним зв′язком, опаленням в зимовий період.

Заслухавши та обговоривши інформацію в.о. начальника Держпродспоживслужби в Лебединському районі Хрін О.І. про стан поводження з твердими побутовими відходами на території Лебединського району, комісія вирішила рекомендувати виконавчим комітетам сільських рад: 1. До кінця квітня 2017 року провести благоустрій сільських звалищ твердих побутових відходів, траншейне поховання, засипку твердих побутових відходів ґрунтом. Не допускати випадків горіння твердих побутових відходів на звалищах. 2. Постійно забезпечувати дотримання вимог законодавчих актів щодо утворення, збирання, перевезення, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення  відходів та не допустити ввезення ТПВ з м. Львова на територію звалищ твердих побутових відходів Лебединського району.