Міськрайонна газета

ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОН ПРАКТИЧНО ГОТОВИЙ ДО ВЕСНЯНОГО ПАВОДКУ

 

Під час засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке на цьому тижні відбулося у райдержадміністрації розглядалося питання про утворення районного оперативного штабу для вжиття невідкладних заходів щодо безаварійного пропуску осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу і весняної повені у 2015 році.

Заслухавши інформації завідувача сектору з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я райдержадміністрації Баранця Є.О. та співдоповіді начальників метеостанції Зінакова О.Є., філії «Лебединський район електричних мереж» Курочки О.М., філії “Лебединський автодор” ДП “Сумиоблавтодор” Ольшанського В.С., комісія визначила, що комплексний аналіз чинників весняного водопілля у середині лютого цього року (нестабільні і менші за норму снігозапаси, неглибоке промерзання ґрунту, близьке до норми зволоження його метрового шару, понижена поточна водність річок) дають підстави очікувати, що воно буде нижчим за середнє багаторічне без значних негативних наслідків. Особливу увагу було зосереджено на Курганській, Межиріцькій, Пристайлівській, Кам’янській сільських радах, де є низьководні металеві  мости з дерев’яним покриттям через річку Псел, Михайлівській та Ворожбянській ГЕС. Рішеннями виконкомів відповідних сільських рад створено паводкові комісії, затверджені заходи щодо безаварійного пропуску весняної повені та льодоходу, здійснено облік домогосподарств, які потрапляють у зону підтоплення, проведено роз'яснювальну роботу серед громадян щодо їх дій під час паводка.

Комісією прийняте рішення, що містить доручення і завдання, виконання яких має убезпечити населення району від непередбачуваних ситуацій та нещасних випадків у період льодоходу та весняної повені.