Міськрайонна газета

СУСПІЛЬНО ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ - В ЦЕНТРІ УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ

5 лютого відбулось чергове засідання громадської ради при Лебединській райдержадміністрації

Районні громадські активісти вирішили провести його спільно з громадською радою при Лебединській міській раді, ще запросили до участі міського голову Олександра Бакликова, керівника Краснопільського окремого підрозділу громадської організації «Стоп корупції» Юрія Мудрого і представника Сумської обласної громадської організації «Стоп корупції» Олександра Приходька. Адже питання, які обговорювали представники громадськості в ході засідання є актуальними для жителів району і міста.

Про стан надання медичних послуг жителям міста і району та забезпечення пільгової категорії населення пільговими рецептами в Лебединському районі у 2019 році заслухали головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Лебединська центральна районна лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Владислава Шепіля. Він надав грунтовний аналіз стану захворюваності серед населення району та надання йому медичної допомоги, зокрема пільговим категоріям, використання бюджетних коштів.

Чимало запитань до нього було з приводу функціонування медичної галузі на Лебединщині в результаті впровадження заходів реформи вторинної ланки: скільки коштів передбачено на екстренну медичну допомогу, зокрема хірургічну; чому провели оптимізацію відділень лікарні і закладів сільської мережі; який порядок надання медичної допомоги жителям сільської місцевості; який перелік медичних послуг і тарифи на них для осіб, що не заключили декларації з лікарями, стоматологічної допомоги та інші. На всі порушені питання головний лікар надав роз’яснення. Адміністрація лікарні діє в межах вимог медичної реформи. Також ураховувався стан демографічної ситуації в районі та новий порядок фінансування закладів охорони здоров’я. Лебединською центральною районною лікарнею заключена угода з Національною Службою здоров’я України (НСЗУ), яка не передбачає кошти наперед, а фінансує лише ті медичні послуги, які вже надала лікарня. Щодо забезпечення пільгової категорії населення пільговими рецептами, то здебільшого ця функція покладена на місцеві бюджети. В умовах медичної реформи у березні  2019 року відбулися зміни в мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Наприкінці 2019 року – початку 2020 року реформували вторинну ланку, провели оптимізацію відділень лікарні. Із метою покращення надання медичної допомоги населенню та згідно вимог керівних документів в районі діє медична інформаційна система Хелсі.ua, оргтехнікою забезпечені всі сімейні лікарі.

Більше двох годин тривало обговорення цього питання. Більшість представників громадськості висловлювали невдоволення медичною реформою.

Своє бачення щодо реформування охорони здоров’я висловив міський голова.

Аналіз використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення в Лебединському районі (землі державного призначення, земель запасу і резерву, невитребуваних та паїв громадян) надав начальник відділу в Лебединському районі Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Ігор Борман. Громадськість цікавили питання щодо продажу землі в Україні, чому в договорах оренди відсутній біохімічний аналіз землі,  порядок успадкування та використання земельних ділянок відумерлої спадщини. Ігор Миколайович надав їм грунтовні роз’яснення.

 Окрім основних питань порядку денного члени громадської ради розглянули також кілька звернень, що надійшли від громадян, та прийняли рішення.