Міськрайонна газета

РАЙОННА ГРОМАДСЬКА РАДА ПРОВЕЛА СВОЄ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ

19 березня чергове своє засідання провела громадська рада при Лебединській райдержадміністрації

У ньому взяли участь: голова райдержадміністрації Віктор Химич, перший заступник голови Оксана Лихина, заступник голови районної ради Світлана Горошко. На засідання члени громадської ради запросили також депутата Сумської обласної ради Лілію Ричкіну, депутата Лебединської районної ради Сергія Древаля та представників громадської ради, що створена при міськвиконкомі.

Актуальним питанням тривалого обговорення стало питання ремонту доріг у районі. Для всіх жителів Лебединщини це одна з найболючиших тем. «У 2018 році в районі вдалося виконати значний обсяг робіт із ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування», - інформував громадськість начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації Ярослав Скорняков. Всього на території Лебединського району існує 512 км доріг загального користування, з яких 212 км – дороги державного значення, решта – на балансі ДП «Облавтодор» і сільських рад, жодного кілометра районного. Та все ж за рахунок районного бюджету, завдяки співпраці з органами місцевого самоврядування, інвесторами вдається ремонтувати автошляхи. Звичайно, ямково і не у такому обсязі, як хотілося б, але робота проводиться. Чимало звернень направлено райдержадміністрацією і районною радою до служб автомобільних шляхів щодо виділення фінансування на ремонт доріг загального користування, але поки що маємо те, що маємо. У 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету виконані роботи з ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування Лебединського району на загальну суму 5900,0 тис. гривень, а саме: ямковий ремонт автодоріг Бишкінь - Малий Вистороп, Лебедин - Суми, Будилка – Боровенька - Московський Бобрик, Михайлівка - Першотравневе, Боромля – Малий Вистороп - Бишкінь, ремонт мостів у с.Курган та Пристайлове.

За кошти районного бюджету в сумі 1150,0 тис. гривень проведено ремонт автомобільних доріг Катеринівка - Дмитрівка (451,0 тис. гривень), Пристайлове - Кам’яне - Боровенька (500,0 тис. гривень) та під’їзд до села Даценківка (199,0 тис. гривень).

За рахунок інших залучених джерел фінансування проведено ремонт автодороги у с.Рябушки на суму 1,74 млн. гривень.

На умовах співфінансування (сільський бюджет-обласний бюджет) здійснено ремонт автодоріг Лебедин - Калюжне (400,0 тис. гривень) і Катеринівка - Гринцеве (200,0 тис. гривень).

21.02.2019 на сесії Лебединської районної ради депутатами було прийнято рішення про виділення з районного бюджету 1 млн. гривень для проведення у 2019 році робіт з реконструкції, капітального, поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільної дороги загального користування державного значення Суми – Лебедин.

         Також планується залучення коштів сільських бюджетів для проведення поточних ремонтів доріг на підвідомчій території.

         Відкритим залишається питання ремонту дерев’яного мосту через річку Псел у с.Кам’яне, який знаходиться в аварійному стані. Балансоутримувачем мосту є ДП «Облавтодор». Лебединською райдержадміністрацією неодноразово направлялись звернення і клопотання щодо проведення його ремонту мосту до ДП «Облавтодор» та у Службу автомобільних шляхів України.

         Вислухавши інформуючого, пояснення голови райдержадміністрації громадська рада запропонувала для вирішення цього питання сконцентрувати спільні зусилля: влада + громадськість.

Наступним представники громадських об’єднань розглянули питання «Про виконання Указу Президента України від 26.11.2018 №393 "Про введення воєнного стану в Україні". Про вжиті заходи, правила та порядок дотримання правового режиму воєнного стану в районі доповів військовий комісар Лебединського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Роман Перекрестов. Його інформацію, зокрема щодо діяльності в цей період районного органу державної влади, доповнила начальник відділу юридичного забезпечення, взаємодії з правохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Наталія Краснопольська.

Потім говорили про проведення заходів благоустрою в населених пунктах, зокрема існування, утворення санкціонованих сміттєзвалищ, дотримання норм законодавства щодо роздільної утилізації сміття, про організацію допомоги людям похилого віку, одиноким та особам з інвалідністю в районі. Як повідомив директор районного територіального центру соціального обслуговування Сергій Стукошин, на сьогодні 57 соціальних працівників обслуговують 631 особу, що потребує стороннього догляду. Він назвав перелік послуг, які їм надаються соціальними працівниками, правила взяття їх під опіку. Щорічно проводиться оцінка якості надання послуг соціальними працівниками. Досі скарг від підопічних територіального центру не надходило. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тамара Об'єщик зазначила, що державні соціальні допомоги людям похилого віку, одиноким та особам з інвалідністю в районі надаються згідно чинного законодавства.

Провокаційним для Лебединського району вважали члени громадської ради питання стосовно перенесення юридичної адреси Лебединської районної державної адміністрації. Так, до 2018 року вона мала адресу реєстрації: вул.Сумська,12, м.Лебедин. Потім керівництвом району було прийнято рішення змінити її на вул.Центральну, с.Курган. Пояснення з цього приводу надав голова райдержадміністрації Віктор Химич. Дійсно, діячи на користь районної громади, з метою наповнення дохідної частини районного бюджету було прийнято таке рішення. Жодні норми чинного законодавства при цьому порушені не були. На даний час районній державній установі повернуто попередню юридичну адресу.

Завершивши розгляд, обговорення, дискусії з основних питань порядку денного громадською радою були також розглянуті звернення громадян, що до них надійшли. Визначились із темами наступного зібрання.