Міськрайонна газета

В ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПРАЦЮЄ ГРОМАДСЬКА РАДА

19 грудня своє чергове засідання провела громадська рада при Лебединській райдержадміністрації під головуванням Людмили Реви

У засіданні взяла участь керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Павлюк. На порядку денному представники інститутів громадського суспільства обговорювали актуальні питання життєдіяльності району. Це - стан питної води та діяльність закладів культури району в плані організації дозвілля молоді.

Значна увага в районі приділяється якості питної води для населення. Які заходи вживаються у цьому напрямку органами виконавчої влади і місцевого самоврядування розповів начальник відділу архітектури, містобудування, ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій райдержажміністрації Ярослав Скорняков. Системи централізованого водопостачання функціонують у 18 із 23 сільських рад, решта – користуються питною водою з шахтних колодязів. Більшість з них відремонтовані та почищені. У 2018 році проведені ремонтні роботи централізованих водогонів у Михайлівській, Кам’янській та Великовисторопській сільських радах на загальну суму понад 1 млн грн. З метою забезпечення постійного контролю за якістю води усіма сільськими радами заключили угоди з Лебединським міськрайонним відділом ДУ «Сумський ОЛЦ МОЗ України» на проведення лабораторних досліджень її з артезіанських свердловин, водогінних мереж та громадських шахтних колодязів на підвідомчих територіях. Лабораторія Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський ОЛЦ  МОЗ України» проводить  санітарно-хімічні дослідження  за  різними  показниками. За результатами досліджень виявлено, що у деяких сільськихз радах якість питної води не відповідали вимогам ДСанПіН №2.2.4-171-10 «Гігієнічні  вимоги до води  питної призначеної  для споживання  людиною», про що повідомлено сільським головам для відповідного реагування. Детальний аналіз проведених лабораторних досліджень озвучив учасникам зібрання завідувач Лебединського міськрайонного відділу ДУ «Сумський ОЛЦ  МОЗ України» Василь Брага.

Активною і різноманітною є культурно – дозвіллєва діяльність в районі закладів культури. Чимало заходів проводиться в районі різного спрямування, з врахуванням вікових категорій населення. Це – вечори відпочинку, святкові дискотеки, театралізовані, спортивно-масові заходи, ігрові розважальні програми, фестивалі, конкурси, з нагоди відзначення державних свят і пам’ятних дат, вшанування особистостей і подій, особливий акцент надаючи національно-патріотичному вихованню молоді, та багато інших. Створюється багато нових молодіжних і дитячих колективів, які переймають досвід «народних», розвиваються, щоб стати достойною заміною попередників. Громадська рада цілком погодилась з інформацією начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганни Богомаз, адже самі є свідками значної роботи, спрямованої на розвиток культури в районі, на селі.

Члени громадської ради обговорили питання, які планують розглядати наступного року на своїх зібраннях, та надали відповідні пропозиції райдержадміністрації. Визначилися з питаннями порядку денного наступного засідання.