Міськрайонна газета

СПІВПРАЦЯ НАЛАГОДЖЕНА, Є І БУДЕ

 

25 грудня відбулося останнє у 2015 році засідання громадської ради при райдержадміністрації.

Засідання відкрив голова ради Віталій Волощук. Для ефективного розгляду питань порядку денного у зібранні взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Химич і голова районної ради Василь Калита.

Під час засідання члени громадської ради опрацювали та винесли рішення з питань: 1. Про виконання Закону України «Про запобігання корупції» на території Лебединського району; 2. Про виконання заходів енергозбереження в районі у 2015 та завдання на 2016 рік; 3. Про здійснення кредитування населення АТ «Ощадбанк» у рамках реалізації урядової програми.

У 2015 році зафіксовані випадки вчинення корупційних дій у районі посадовими особами органів місцевого самоврядування. Про це повідомила громадській раді начальник відділу юридичного забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Аліна Бойко. Вона пояснила, що в основному це випадки у результаті конфлікту інтересів, що виникають від необізнаності службовців у правовій діяльності. Але, як ми всі знаємо, незнання законів не звільняє від відповідальності. Тому представники громадськості внесли пропозиції щодо частішого проведення правових всеобучів та навчальних семінарів для працівників органів місцевого самоврядування. В умовах значного підвищення ціни на природний газ, неврегульованої ситуації з газопостачанням питання енергозбереження є одним із актуальних питань сьогодення, зокрема у закладах бюджетної сфери. Про те, які енергозберігаючі заходи в районі були реалізовані у 2015 році, що заплановано на наступний рік розповів заступник голови райдержадміністрації Іван Легкий. Продовжуючи тему енергозбереження керуючий Лебединською філією АТ «Ощадбанк» Олексій Парфило пояснив, як здійснювалась у районі реалізація урядової програми. Він зазначив, що у Сумській області вона мала успіх. Сумщина зайняла ІІ місце по Україні із кредитування заходів енергозбереження. У Лебединському районі кредитами скористалися 235 осіб. Так як українці вже побоюються чого нового, тим більше з боку держави, то у поточному році програма набула популярності саме наприкінці своєї реалізації. Але Олексій Валерійович запевнив, що вона буде діяти і на наступний 2016 рік. А виправдавши очікування населення, бажаючих кредитуватися буде в рази більше.

 Наприкінці зустрічі керівники району подякували лідерам районних громадських об’єднань за активну громадську позицію, небайдужість до суспільно важливих питань життєдіяльності району, привітали з наступаючими новорічними і різдвяними святами та запевнили, що співпраця сторін продовжуватиметься й надалі.