Міськрайонна газета

ЗВІТУВАВ ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

23 січня 2015 року за участю першого заступника голови райдержадміністрації В. Химича та заступника голови районної ради С.Горошко відбулось засідання громадської ради при райдержадміністрації, в ході якого присутні заслухали звіт голови громадської ради В. Волощука про роботу громадської ради у 2014 році.

У 2014 році відбулося 7 засідань громадської ради, на яких обговорювалися актуальні питання життєдіяльності району, а саме: 1.Про підсумки роботи громадської ради при райдержадміністрації за 2013 рік. 2.Про орієнтовний план роботи громадської ради при райдержадміністрації на 2014 рік. 3.Про склад громадської ради. 4.Про стан підтримки діяльності громадських об'єднань соціального спрямування. 5.Про стан виконання угод про соціально-економічне співробітництво за 2013 рік та укладення їх на 2014 рік. 6.Про хід виконання районної програми  освітлення населених пунктів району на 2012-2015 роки. 7.Про роботу територіального центру соціального обслуговування населення щодо надання соціальних послуг різним категоріям населення. 8.Про зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади. 9.Про засади запобігання і протидії корупції. 10.Про стан профілактики і попередження злочинів серед неповнолітніх у районі. 11.Про допомогу Українській Армії та переселенцям (біженцям) із східних регіонів України від Лебединського району 12.Про хід виконання районної Програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки. 13.Про стан  організації пасажирських перевезень у населених пунктах Лебединського району. 14.Про організацію та стан передплати міськрайонної газети «Життя Лебединщини». 15.Про медичне обслуговування населення району у центральній районній лікарні.

У ході обговорення представники різних інститутів громадянського суспільства висловлювали свої пропозиції щодо вирішення проблемних питань району, які обов’язково враховувались при підготовці відповідних розпоряджень, доручень та програм. Члени громадської ради постійно запрошувались на засідання колегій при райдержадміністрації, зустрічі керівництва району з громадськістю з суспільно важливих питань, залучались до проведення благодійних акцій райдержадміністрацією.

З метою надання безоплатної правової допомоги в районі за ініціативи громадської ради реалізується проект «Усвідомлений вибір народу». Члени громадської ради не лишились осторонь проблем наших військових, що знаходяться в зоні АТО та організували збір коштів та гуманітарної допомоги.

За словами Віталія Волощука, громадська рада готова взяти участь у втіленні в життя всіх планів, що призведуть до покращення соціально-економічних показників,  розвитку духовних та культурних потреб мешканців Лебединщини та їх добробуту. Слід констатувати, що не дивлячись на певні зрушення та досягнення, у діяльності громадської ради були і певні прорахунки. Насамперед, це недостатня активність у роботі громадської ради її членів. І позиція, яку ми вбачаємо - в об’єднанні якомога більшої кількості активних та ініціативних громадян, яким би була небайдужа доля нашого регіону, доля наших людей. Можливо, з метою покращення діяльності громадської ради доречно було б зустрітися по обміну досвідом із представниками інших громадських рад області.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. №688 «Про внесення зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996», яка вимагає припинення повноважень громадських рад при органах виконавчої влади, утворених до 22 лютого 2014 року, відповідно громадська рада при Лебединській райдержадміністрації прийняла рішення про припинила своєї діяльності. Однак, райдержадміністрація буде й надалі продовжувати співпрацю з громадськістю. Буде здійснено оновлення громадської ради, тобто найближчим часом створено нову громадську раду, у новому складі.