Міськрайонна газета

«МИ МОЖЕМО ЗРОБИТИ БАГАТО, АЛЕ ПОВИННІ ПОВІРИТИ В СВОЇ СИЛИ І ОБ’ЄДНАТИСЯ» - ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ СЕРГІЙ ЛУК’ЯНЕНКО

 Керівництво Лебединського району приділяє велику увагу питанням розвитку громадянського суспільства та налагодження соціального партнерства.

 З цією метою проводяться у райдержадміністрації засідання громадської ради. У засіданнях обов’язково беруть участь керівники району, представники різних служб місцевого органу виконавчої влади. Під час таких зустрічей влади і громадськості проходить обговорення найбільш актуальних для суспільства питань, висловлюються різні думки, пропозиції, зауваження до діяльності обох зацікавлених сторін. Тут можна отримати роз’яснення від фахівців з різних питань, що цікавлять населення. Така чергова зустріч за участю голови райдержадміністрації Сергія Лук’яненка і заступника голови районної ради Світлани Горошко відбулась 27 листопада у райдержадміністрації.

Напередодні Міжнародного дня інвалідів учасники зібрання розглянули питання щодо здійснення соціального захисту людей із обмеженими фізичними можливостями. Про хід виконання комплексної програми соціального захисту цієї категорії осіб у 2014 році розповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Любов Білокобильська. На даний час у Лебединському районі проживає 991 особа з обмеженими фізичними можливостями, що становить 4,1% населення, з них: 66 дітей - інвалідів,  60 інвалідів–візочників,  у тому числі  6 дітей пересуваються за допомогою інвалідного візка. У цьому році вперше визнано інвалідами 41 особу. З метою ефективнішої інтеграції інвалідів у звичайне суспільство діє ряд урядових програм. Це  соціальна реабілітація, надання соціальних і медичних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, створення умов для безперешкодного доступу до об’єктів житлового та громадського призначення, залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до культурно-масових заходів та інше. Та поряд з цим на сьогодні є проблеми, що потребують вирішення для повноцінної життєдіяльності людей з особливими потребами. Не задоволена потреба в санаторно-курортному лікуванні інвалідів загального захворювання. На протязі 2014 року санаторно - курортні путівки отримали лише 3 особи із 39 потребуючих, що становить лише 7,7%. Проблемним залишається забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і автомобілями. Не фінансуються заходи для придбання медичного, спеціалізованого, спортивного, фізіотерапевтичного обладнання з діагностики та реабілітації для дітей – інвалідів в центральній районній лікарні. Любов Борисівна особливо позитивно відзначила тісну співпрацю управління соціального захисту населення з районними громадськими організаціями, які опікуються інвалідами: радою ветеранів, організацією інвалідів, Товариством Червоного Хреста. У свою чергу голова Лебединської районної організації Товариства Червоного Хреста Наталія Сиворакша запропонувала допомогу у наданні засобів пересування для інвалідів (візків, милиць) із прокатного пункту. також зазначила, що їхньою організацією надається допомога людям, які вимушені тимчасово переселитися із зони АТО та Криму: продуктовими наборами, одягом, медикаментами, навіть окремих забезпечили житлом.

Наступним питанням громадського обговорення стало виконання приватними перевізниками пасажирських перевезень у сільській місцевості. Про стан справ у цій галузі розповіла виконуюча обов’язки начальника відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Людмила Рева. За її словами, у 2014 році обсяги пасажироперевезень автомобільним транспортом усіх форм власності та форм господарювання зменшились проти минулорічних показників на 28,4%. Пасажирські перевезення населення згідно договорів з Лебединською районною державною адміністрацією здійснюють 5 приватних перевізників на 13 маршрутах, хоча у 2013 році - 6 приватних перевізників на 14 маршрутах. У зв’язку з незадовільним станом доріг у районі та через низьку рентабельність перевізники відмовляються від окремих рейсів. Крім того, проблемним питанням залишається компенсація втрат доходів автомобільних перевізників у зв’язку з перевезенням пільгових категорій громадян, а також визначення реального обсягу таких втрат. У процесі обговорення членами громадської ради даного питання була висловлена спільна думка щодо обов’язкового забезпечення квитками пасажирів водіями маршрутів.

Далі говорили про передплату міськрайонної газети «Життя Лебединщини», яка у районі є основним друкованим засобом масової інформації, де можна дізнатись усі регіональні новини, та розробку плану заходів Стратегії розвитку громадянського суспільства у Лебединському районі на 2015 рік й підготовку орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2015 рік.

Останнім питанням порядку денного роботи громадської ради стало питання якості медичного обслуговування населення району у центральній районній лікарні. Пропозиція його розгляду була внесена лідерами громадських об’єднань на минулому засіданні. Тому для отримання роз’яснень із питань, що найбільше цікавили населення, запросили головного лікаря Владислава Шепіля. Крім того, він повідомив, що за власної ініціативи та за допомоги і підтримки районної влади у центральній районній лікарні з 15 листопада відкрито відділення паліативно-хоспісної допомоги, основним завданням якого є догляд на завершальній стадії життя за невиліковно хворими та громадянами похилого віку з метою надання повноцінної комплексної допомоги. До 1 грудня відділення перебуває у стані організації, а згодом розпочне повноцінно функціонувати. Поки що воно розраховано на 15 місць. За словами Владислава Михайловича, ідея створення хоспісного відділення назрівала у планах давно, а у зв’язку зі збільшенням рівня онкозахворюваності виникла нагальна потреба її реалізації.

Співпраця влади й громадськості буде й надалі продовжуватись. На такій позитивній ноті громадська рада завершила свою роботу.