Міськрайонна газета

ЖИВУ, ЛЮБЛЮ, РАДІЮ!..

До Міжнародного дня людей з інвалідністю на Лебединщині проводяться різноманітні публічні акції, покликані привернути увагу громадськості до теми реінтеграції людей, які мають інвалідність чи тривалі розлади здоров’я, до повноцінного соціального життя

Щорічна творча зустріч  «Живу, люблю, радію...», започаткована у селі Ворожба, має на меті налагодження суспільної комунікації та руйнує стереотипи про «обмеженість» можливостей людей з інвалідністю. Цього року зустріч відбулася 1 грудня.

Назва акції не випадкова, адже саме для цього людина приходить у світ: жити, любити, радіти... І кожен має на це право.

У рамках заходу відвідувачам представлено експозиції постійнодіючої фотовиставки «Живу, люблю, радію...», учасники якої – діти з інвалідністю та їх мами, які добре знають, як непросто буває усміхатися попри всі труднощі; а також виставки художніх робіт дітей з особливими потребами Миколаївської ОТГ Білопільського району.

У заході взяли участь люди з інвалідністю, мешканці Ворожбянської сільської ради та гості, зокрема, представники громадських організацій Лебединського та Білопільського районів, міста Суми, а також районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування.

Подія, ініційована громадською організацією «Громадська ініціатива «Центр гуманітарного розвитку», відбулася завдяки злагодженій взаємодії багатьох творчих людей, представників громадських об’єднань з підтримкою місцевих підприємців і керівників організацій, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Зокрема, організатори висловили щиру подяку спонсору цьогорічної зустрічі генеральному директору ТОВ «Ворожбалатінвест» Штукіну М.О. за його небайдужість до людей з особливими потребами, директору Ворожбянського НВК, депутату районної ради, Коренєву М.В. за можливість провести захід у приміщенні освітнього закладу,  конструктивну співпрацю та активне сприяння трудового колективу НВК.

Враження від візуального мистецтва цієї творчої локації посилювалося музичними та хореографічними виступами дітей, у тому числі з інвалідністю, звучали знайомі всім музичні композиції та авторські пісні у виконання місцевого рок-гурту «ЦеГР@».