Міськрайонна газета

ВУЛИЧНА АКЦІЯ В СЕЛІ КАЛЮЖНЕ «НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ НАСИЛЬСТВА В СІМ’Ї ТА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ»

28 листопада 2019 року в селі Калюжне Лебединського району відбулася вулична інформаційно-просвітницька акція в рамках Міжнародної кампанії "16 Днів проти насильства". Метою проведення заходу стало привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Цього дня провідним спеціалістом управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації Наталією Федоренко та фахівцем із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іриною Ревою серед жителів сільської громади розповсюджено інформаційні буклети, листівки, плакати, які містять інформацію про проблему насильства в сім’ї та торгівлі людьми, види допомог особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми, а також перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу в таких ситуаціях.

Наталія Федоренко та Ірина Рева наголосили, що насильство – це злочин, від якого страждають найрідніші люди. Найчастіше жертвами кривдників стають жінки, діти, проте часто дістається і людям похилого віку та інвалідам. Найбільш розповсюдженим є насильство в сім'ї, коли жінка або ж боїться, або ж соромиться заявити про насильство чоловіка в сім'ї і внаслідок цього страждає дитина. Крім того, насильство не можна зводити лише до фізичних травм. Існує психологічне, економічне насильство, які завдають не меншої, а то й більшої шкоди жінці. Доводити такі види насильства можна через свідків (сусідів, родичів) і викликаючи поліцію.

Інша проблема – це торгівля  людьми.

Проведене експрес-опитування громадян щодо обізнаності з даної проблеми свідчить, що переважна більшість вважає, що з ними такого не станеться і це стосується лише молодих людей, які їдуть за кордон. Але, як свідчить практика, торгівля людьми відбувається і в Україні – українець українця продає на Батьківщині.

 Наталія Федоренко наголошувала, що сьогодні ця тема є особливо актуальною, оскільки будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Офіційна статистика не дає чіткого уявлення про масштаби цього явища і точну кількість жертв. Торгівля людьми є злочином, який досить складно відслідкувати. Злочинці використовують безліч форм і методів. Крім того, більшість постраждалих не звертається по допомогу через страх покарання, осуд або просто не мають можливості це зробити.

 Тож  потрібно володіти правовою інформацією та знати як захистити себе і своїх рідних.