Міськрайонна газета

ДЕНЬ МАТЕРІ

У Лебединському районі 108 жінкам присвоєне почесне звання України «Мати-героїня»

Цим жінкам  виплачена одноразова винагорода у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого на 1 січня  року, коли присвоєно почесне звання.

Кожної другої неділі травня в Україні відзначається одне з головних родинних свят –  День матері. Цього року воно припадає на 10 травня. Його традиційно святкують в Європі, США, в країнах Азії. І така велика популярність цього свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. День матері – одне з найбільш зворушливих  свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй  єдиний і неповторний образ – образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, пригорне до серця і буде самовіддано любити свою дитину не зважаючи ні на що. День матері – свято любові і поваги, єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові!

З метою підвищення престижу  материнства  з 2001 року Указом Президента України встановлюється почесне звання «Мати-героїня». Це звання присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

У день вшанування матерів варто зупинити на мить шалений ритм життя і задуматися, чи не забули ми раптом про свою найдорожчу у світі людину. Тому що це день пам'яті про матерів цілого світу, коли віддається належне їхній праці і безкорисливій жертві задля блага своїх дітей.