Міськрайонна газета

«ВСЕ ПАМ’ЯТАЄ БАТЬКІВСЬКА ЗЕМЛЯ: І ГРІМ ГРАНАТ, І ВИЗВОЛЕННЯ ДЕНЬ»

28 жовтня, в рамках заходів до 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, у районному краєзнавчому музеї проведено захід «Все пам’ятає батьківська земля: і грім гранат, і визволення день»

Організували та провели захід для учнів Голубівської загальноосвітньої школи працівники музею. Основна мета заходу - закріпити знання школярів про події Другої світової війни, вшанувати пам’ять загиблих визволителів, сприяти формуванню усвідомлення молоддю значущості перемоги для українського народу, виховувати любов і патріотизм до рідної країни, рідного краю.

На зустріч із школярами у якості почесних гостей запросили: ветерана Другої світової війни, учасника бойових дій, Раїсу Юхимівну Безуглу, начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганну Богомаз, історика, дослідника Володимира Кравченка , «дитину війни» Катерину Харченко, любителя історії Євгена Грушка.

На важливості збереження пам’яті про історичні події Другої світової війни, українських захисників, звертаючись до учнівської молоді наголосила Ганна Богомаз.

Про війну краще знає лише той, хто був пезпосереднім її учасником. Про пройдені сотні кілометрів різних фронтових шляхів, як 17-річній дівчині довелось у складі 9-го механізованого корпусу 3-ї танкової армії 1-го Українського фронту під командуванням маршала бронетанкових військ Павла Семеновича Рибалка визвооляти рідну державу від нацистських окупантів поділилась спогадами Раїса Юхимівна Безугла.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у тій війні, недоживших до Перемоги, недолюбивших, хто не побачив своїх дітей, тих, хто сам був дитиною, матерів, хто помер не дочекавшись своїх дітей з фронту, тих, хто помер біля верстата наближаючи з кожним кроком День Перемоги.

Як історія трактує події Другої світової війни розповіли фахівці цієї галузі Володимир Кравченко і Євген Грушко.

Уривки спогадів дитинства про війну від батьків згадувала Катерина Харченко.

Діти подякували організаторам і учасникам зустрічі за змістовний тематичний захід та зробили фото на згадку.

Рідіють ряди ветеранів, ідуть у минуле історичні події, але забути цього не можливо. Так, перемога дається легко, і шлях до неї - тяжкий.