Міськрайонна газета

14 ЖОВТНЯ – СВЯТО ХРИСТИЯНСЬКЕ І НАЦІОНАЛЬНЕ, ВОНО СИМВОЛІЗУЄ ЗВ’ЯЗОК ПОКОЛІНЬ, НЕВМИРУЩІСТЬ ГЕРОЇЧНИХ ТРАДИЦІЙ НАШОГО НАРОДУ

У день Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відзначають свято захисника України

Напередодні Дня захисника України, 11 жовтня, в Лебединському районному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід для учнівської молоді, який провела старший науковий співробітник Світлана Бражніченко.

Про історію свята, Козацьку Добу, про відважних запорожців, боротьбу України за свободу і незалежність розповів школярам Михайлівської і Гудимівської шкіл історик Ігор Білоножко.

Минуло більше 500 років і історія, на жаль, повторилася. Наші молоді люди разом з досвідченими чоловіками знову стали на захист України. Про те, як довелось у сучасний період захищати непорушність кордонів власної держави розповіли дітям військові, учасники АТО: заступник Лебединського військового комісара майор Ігор Ячменьов, представники 27 Сумської реактивної артилерійської бригади Богдан Туча і Іван Сафонов.

Усім запропонували переглянути документальні фільми «Я тобі наказую жити», «Дай Боже сили нашим солдатам»,що розповідають про мужніх і сильних чоловіків, тих, хто не боїться протистояти ворогу. Захисники не шкодують свого здоров’я, готові покласти своє молоде життя на вівтар боротьби із сепаратистами на вистражданих східних кордонах країни. Вони своїм прикладом показують силу та незламність українського духу.

Переглянули відеофільм «Мій фільм» про земляка, уродженця с. Рябушки, солдата резерву, командира відділення 2 - го батальйону спеціального призначення «Донбас» Андрія Ляшка, який загинув під час виходу з «Іловайського котла».

Хвилиною мовчання вшанували присутні невмирущу пам’ять про загиблих героїв, героїв-захисників.

Наостанок, всі учасники зібрання привітали один одного з наступаючим святом Покрови, гості отримали квіти від учнівської молоді.