Міськрайонна газета

ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СЕЛА ВЕЛИКИЙ ВИСТОРОП

За доброю традицією, сонячної днини, жителі села Великий Вистороп всі дружною сільською родиною святкували День села

Духмяним короваєм на вишитому рушнику зустрічали почесних гостей і запрошених   Цього року привітати висторопчан прибули голова Лебединської райдержадміністрації Віктор Химич та керуюча справами Лебединської районної ради Ганна Полова.

Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. Тільки в селі людина може так близько спілкуватися із природою, розуміти її душею. Наші маленькі села майже спорожніли, але для багатьох вони – маленька Батьківщина.

День с.Великий Вистороп розпочався молебнем за село, який провів настоятель Великовисторопського храму Святої Параскеви отець Геннадій.

Тепло привітав жителів Великого Висторопа з Днем села голова райдержадміністрації Віктор Химич. Вітаючи громаду зі святом, очільник району відмітив значні здобутки сільської ради та тісну співпрацю з місцевим сільськогосподарським підприємством, установами та організаціями, які працюють на території сільської ради. Віктор Васильович закликав висторопчан берегти і розвивати добрі традиції свого села, примножувати його здобутки. Він наголосив, що сільська громада тримається на  працьовитих, дружних і талановитих людях.

Зі святом висторопчан також привітала виконуюча обов'язки Великовисторопського сільського голови Валентина Бугаєнко та вручила з нагоди дня села почесні грамоти, подарунки, премії найактивнішим жителям, які не стоять осторонь проблем сільської громади.

Село Великий Вистороп красиве і квітуче. Справжньою його окрасою є люди. Ми бачимо їх щодня, вони живуть поруч, вони скромні і працьовиті. Вони не звикли до слави, але їх щоденна праця, життя – то джерело людської мудрості і самовідданості.

Багато добрих щирих слів було сказано на адресу жителів села, яке має славетну історію. А вік у села і справді довгий, Великий Вистороп – село давнє, перша згадка про нього датується з 1675  року , тож  святкували того дня   344 роки від дня заснування.

Великий Вистороп – одне із старовинних слобожанських поселень, в якому закарбована славетна історія українського народу. Мальовничі сільські кутки, вулиці, дороги, ставки, річки, криниці несуть в собі цікаву таємницю та національний колорит.

До уваги громади була представлена цікава концертна програма, підготовлена учасниками місцевої художньої самодіяльності, яка тісно перепліталась з найголовнішими історичними подіями.

У святковому дійстві взяло участь багато жителів села та приїхало  чимало вихідців з нього.

У цей день були згадані та відзначені всі: від старого до малого, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники антитерористичної операції на сході України, багатодітні родини, найстарші і наймолодші жителі села, ті, хто відзначає ювілейні весілля та дні народження.

День села став дійсно особливим. Символічно, що до участі у підготовці та проведенні свята залучилося багато молоді.