Міськрайонна газета

ВИШИТІ ПЕРЛИНИ

Вже доброю традицією стало проведення в стінах Лебединського районного краєзнавчого музею персональних виставок робіт талановитих людей Лебединщини. І сьогодні, 13 серпня 2019 року, відбулась презентація виставки зовсім юної народної майстрині, маленької україночки з Чернігівщини Єлизавети Максимової

Це дівчинка є дуже активною по життю: активіст свого класу і школи, була учасником міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнської  українознавчої гри «Соняшник». У 2013 та 2014 роках посіла ІІ місце конкурсу на краще читання творів Василя Сухомлинського. Таланти Лізи відкрилися ще в досить юному віці. У 4 роки вона почала вивчати англійську мову, яку й до цього часу вивчає у центрі розвитку «Школярик». Майже одночасно  Ліза почала відвідувати студію сучасного танцю «Бродвей», з яким виборювала перемоги на конкурсах «Нове покоління», «Планета», «Танцювальний марафон» та «Терпсихора скликає друзів». Окрім цього у Лізи є і хобі – вишивка бісером та бісероплетіння. Щоб удосконалити ці свої вміння вона відвідує гурток декоративно – прикладного мистецтва.

Майстерність талановитої вишивальниці часом дійсно зачаровує. При погляді на особливі вишивки складно повірити, що вона їх створила без допомоги чарівництва. Краса вишитих картин вражає, притягує увагу, особливо, коли вони прикрашені бісером. Цей матеріал на вишивках вдало виділяє основну задумку, він привертає блиском і насиченими кольорами, створює ілюзію чарівного світу і дарує натхнення.

    Хоча це заняття стало популярним хобі вже досить давно, але з кожним роком майстрів бісерної вишивки стає все більше. І це не дивно - адже вишивання бісером дає не тільки величезну естетичну насолоду і можливість реалізувати творчу частину своєї натури. Крім того, картини з бісеру (причому як пейзажі, так і портрети) виглядають дуже красиво. Складно пояснити, чому зображення, вишиті бісером, мають таку притягальну, майже магічну силу. У них є якась недомовленість, невловима загадка, яка інтригує і заворожує, манить і заспокоює погляд.

     Картини з бісеру можна купити, або вишити самому. Це займе чимало часу, однак задоволення від процесу і радість після того, як картина буде завершена, коштують витрачених зусиль.

Дивлячись на цю рукотворну красу, створену золотими руками маленької дівчинки, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу та кропіткої праці.

Презентація виставки пройшла в приємній  дружній атмосфері. Було сказано багато приємних та щирих слів подяки за творіння такої краси.