Міськрайонна газета

СПОГАДИ ПРО ВЕТЕРАНІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ

Давно відійшли в історію сторінки Другої світової війни. Все менше стає учасників, ветеранів, свідків тих страшних подій, але залишилися їх нащадки, які з гордістю несуть пам'ять про них

Так, своїми теплими спогадами про дідуся поділилася онука нашого земляка Білоцерківця Віктора Васильовича Олена Витвицька, яка на даний час проживає в сусідній державі.

   Із розповіді Олени Володимирівни: народився Віктор Васильович у селянській родині с. Курган, де й закінчив семирічку. Після закінчення школи життєва стежина повела до педагогічної ниви: навчання в педагогічному технікумі м. Лебедина, вчителювання в с. Байрак Лебединського району, навчання в Харківському педагогічному інституті.

    З перших днів війни був призваний на фронт єфрейтором, а у відставку вийшов у званні майора. Військовий шлях проліг від Харкова, воював на Курській дузі, визволяв Україну, Сталінград,  Польщу, дійшов до Берліна. Він кавалер ордена Вітчизняної війни ІІ ступеня, нагороджений п’ятнадцятьма медалями.

     В післявоєнні роки продовжував працю на освітянській ниві інспектором з учбової частини. Останні роки працював на ліжковому заводі головним бухгалтером.

   Минуло вже 19 років, як Віктор Васильович відійшов за межу Вічності, а в музеї залишаться його документи, військові відзнаки, лист – звернення від правнучки Насті до прадіда – солдата.

   Речі, подаровані музею Оленою Володимирівною, будуть розміщені в постійнодіючій експозиції залу «Друга світова війна».